XII Jarmark Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi, odbył się wczoraj w centrum miasta. Na odwiedzających czekały m.in. stoiska z żywnością, ozdobami świątecznymi, a także stoiska promocyjne lokalnych instytucji, w tym Lasów Państwowych, policji, straży granicznej, wojska. Na scenie były występy artystyczne. Można było posłuchać m.in. uczniów gołdapskiej szkoły muzycznej i zespołu Przeroślaki.

W trakcie wydarzenia rozstrzygnięto trzy ogłoszone wcześniej konkursy. I tak w konkursie: na najpiękniejsze stoisko wygrał Warsztat Terapii Zajęciowej w Gołdapi; na najsmaczniejszą potrawę wigilijną Koło Gospodyń Wiejskich „Górnianki”; na najsmaczniejszy tradycyjny piernik Katarzyna Murawska.


Jarmark był też okazją do promocji projektu „On, Ty i Ja – razem bezpieczniej w powiecie gołdapskim”, dofinansowanego z Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. Policjanci rozdawali gadżety promujące projekt, była dostępna bezpłatna fotobudka, funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i dorosłymi o ich bezpieczeństwie.

Kolejne wydarzenie przedświąteczne w centrum Gołdapi odbędzie się w najbliższą niedzielę. W godzinach 10-14 zaplanowany jest kiermasz bożonarodzeniowy, który organizuje Dom Kultury w Gołdapi.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.