Mikołajki to czas radosny, pełen magii. Tego dnia można obdarować upominkiem każde dziecko, dorosłego, a także osobę w potrzebie. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała po raz kolejny „Spotkanie z mikołajem”, na które przybył sam solenizant. W spotkaniu udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi.

Podczas wizyty dzieci zapoznały się z historią mikołaja oraz wysłuchały bajki pod tytułem „ Co nowego u Świętego? Czyli Mikołaj został listonoszem”, którą odczytał pan Wojciech Hołdyński - przewodniczący rady miejskiej w Gołdapi. Dzieci otrzymały prezenty od mikołaja i słodycze od lektora. Wszyscy braliśmy udział w zabawie ruchowej.

Tego dnia pani dyrektor biblioteki wraz z dziećmi i mikołajem udała się do burmistrza Gołdapi z podziękowaniami za wsparcie w postaci udzielonego patronatu i udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, dzięki której promowane jest czytelnictwo.

Po południu po raz kolejny przybył gość – święty mikołaj. Spotkanie zostało zorganizowane dla dzieci i rodziców. Uczestnicy tego spotkania mieli możliwość zapoznania się z publikacją pt. „Opowieści na Boże Narodzenie” odczytaną przez panią Bożenę Kalinowską - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały książki oraz organizery na biurko ufundowane przez firmę Nord-Ost w Gołdapi.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!