Jak co roku i tym razem gołdapscy policjanci aktywnie włączyli się w kampanię pn. "Biała wstążka". Przypomnijmy, że termin ten związany jest z szesnastoma dniami przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Należy podkreślić, że kluczowe daty tego przedsięwzięcia przypadają na dzień 25 listopada, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet i dzień 10 grudnia, gdy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Kampania skupia się na symbolice „Białej wstążki” czyli znaku niewinności. Przypięta biała wstążka ma symbolizować sprzeciw wobec stosowania przemocy. Jest ona także symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec płci pięknej.

Kampania „Biała wstążka” jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Prowadzona jest w ponad 55 krajach.

3 grudnia odbędą się dyżury dzielnicowych oraz członków zespołu interdyscyplinarnego dla osób szukających wsparcia i pomocy. Podczas "otwartych drzwi" będzie można uzyskać wsparcie w zakresie m.in. praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej. Zapraszamy:

  • w godzinach 9:00-12:00 do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi
  • w godzinach 09:00-12:00 do Posterunku Policji w Dubeninkach
  • w godzinach 10:00-12:00 do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baniach Mazurskich

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.