W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gołdapscy policjanci spotkali się z dziećmi w Gołdapi, Baniach Mazurskich i Dubeninkach. Mundurowi przeczytali najmłodszym kilka opowieści z morałem z książeczki pt. „Na ratunek Poli”. Tytułowa bohaterka często wpada w niebezpieczne sytuacje, a z opresji ratuje ją policjant - bohater w niebieskim mundurze. Każda historia uczy dzieci bezpiecznych i prawidłowych zachowań w domu, na drodze czy też podczas zabawy. Taka forma przekazu pozwala najmłodszym dzieciom na łatwe przyswojenie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedną z bardziej lubianych historii ze świata Poli jest ta nosząca nazwę „Świeć przykładem”, dlatego też policjanci podczas wizyt wręczali małym czytelnikom elementy odblaskowe.

Podczas spotkań stróże prawa zachęcali też najmłodszych do czytania książek przypominając, że lektura wprowadza czytelnika w świat uniwersalnych wartości moralnych, takich jak mądrość, odpowiedzialność, sprawiedliwość czy uczciwość. Bajki uczą reguł dobra i zła oraz wpajają wzory prawidłowych zachowań.

Spotkania milusińskich z mundurowymi zawsze wywołują dużo pozytywnych emocji. Kiedy dodatkowo policjant czyta dzieciom książkę, niewątpliwie inspiruje ich do czytania i umacnia rolę literatury w życiu.

Podczas jednego ze spotkań obecny był również Sierżant Gołdapek, który wprawiał wszystkich w dobry nastrój i przybijał z dziećmi piątki. Uśmiechy dzieci były dowodem na to, że takie spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!