Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny przyłącza się do akcji „Generatory nadziei” zainicjowanej 23 listopada przez przewodniczącą Parlamentu Europejskiego Robertę Metsolę.

Organizatorzy kampanii wzywają miasta i społeczności lokalne Unii Europejskiej, by przekazywały Ukrainie generatory prądu i transformatory. Pomoże to Ukraińcom przetrwać nadchodzącą, surową zimę. Dzięki generatorom będzie można utrzymać w ruchu najważniejsze obiekty w kraju. Zapewnią one energię szpitalom, szkołom, wodociągom, punktom pomocy i schronom oraz zasilą wodociągi, maszty i inną ważną infrastrukturę. Rosja ciągle atakuje ukraińską krytyczną infrastrukturę cywilną, co narusza prawo międzynarodowe i humanitarne. Ponad połowa sieci elektrycznej Ukrainy została uszkodzona lub zniszczona, a miliony Ukraińców nie mają prądu.

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej kampanię „Generatory nadziei” przewodnicząca Parlamentu Roberta Metsola powiedziała „Teraz Ukraińcy potrzebują wsparcia praktycznego, muszą przetrwać zimę. Wzywam wszystkie miasta, miasteczka i regiony w całej Europie, by przyłączyły się do kampanii „Generatory nadziei”. Razem możemy naprawdę wiele zdziałać”. Uważamy, że i my możemy pomóc mieszkańcom Ukrainy w tym najtrudniejszym do przetrwania okresie. Chłód, głód, wilgoć i ciemność szybciej odbiera siły do walki z wrogiem również poza linią frontu. Pomóżmy Ukrainie ogrzać i rozświetlić ich wsie i miasta.

Do 20 grudnia zbieramy środki finansowe, mile są też widziane generatory. Może ktoś z państwa ma taką możliwość, żeby zakupić generator i nam go przekazać? Za zebrane pieniądze w ramach akcji „Generatory nadziei” zakupimy generatory i przekażemy na Ukrainę. Zakładamy zakup kilku mobilnych generatorów prądu, które zostaną przekazane do jednej z gmin znajdujących się na wschodzie Ukrainy, około 150km od wojennego frontu. Generatory posłużą do zasilania obiektów infrastruktury samorządowej (ośrodki zdrowia, szkoły, świetlice), które w tej chwili, na okres zimy, stanowi schronienie dla uchodźców wewnętrznych. Gmina znajduje się na trasie uchodźców wewnętrznych ze wschodu Ukrainy i jest ważnym miejscem udzielania pomocy życiowej na bezpośrednim zapleczu frontu na wschodzie. Do miejscowości docierają głównie dzieci, kobiety oraz osoby starsze z różnymi dolegliwościami. Mieszkańcy gminy sami mobilizują się i starają się nieść pomoc, jednak jest to bardzo trudne w tych warunkach.

Chętnych do przekazania pomocy finansowej lub rzeczowej prosimy o kontakt tel. 508-118-968, 511-128-606 lub, 731-743-657, pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Można też dokonać wpłaty na konto naszej organizacji nr 51203000451110000002327090 wpisujac w tytule przelewu „generatory”.

Zbiórkę prowadzimy do 20 grudnia. Każda pomoc się liczy. Z góry dziękujemy. Wierzymy, że razem ogrzejemy i rozświetlimy Ukraińskie wsie i miasta.

Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!