"Szlachetna Paczka" jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Do "Szlachetnej Paczki" włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy - tej ukrytej, która podejmuje walkę z trudnościami, a nie roszczeniowej i bez inicjatywy. Dajemy mądrą pomoc czyli taką, która nie demoralizuje, a daje szansę na zmianę. Do "Szlachetnej Paczki" trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie w ramach akcji będą wsparciem na drodze do samodzielności.

W procesie włączania rodziny do pomocy w ramach "Szlachetnej Paczki" wolontariusze zwracają szczególną uwagę na:

  • historię rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji
  • dochód przypadający na jednego członka rodziny
  • postawę - czy rodzina podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuację
  • przynależność do jednej z kategorii, które określają sytuację rodziny

Znasz taką rodzinę z powiatu gołdapskiego, której "Szlachetna Paczka" może pomóc? Już dziś możesz ją zgłosić do programu. Jak to zrobić? Pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy, a potem przekaż go do koordynatora regionu Konrada Kazanieckiego (tel. 537-591-909).

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!