Dwudziesta trzecia edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo przeszła do historii. Impreza odbyła się wczoraj w centrum Gołdapi i przyciągnęła wielu mieszkańców powiatu gołdapskiego jak i osób przyjezdnych. Przebieg był podobny, jak w latach minionych. Odbyły się mistrzostwa w jedzeniu kartaczy na czas, wyłoniono także mistrzów kartaczy domowych oraz wśród zakładów gastronomicznych.

mistrzostwa w jedzeniu kartaczy na czas - dzieci, 1 kartacz

 1. Dawid Karaszewski 43 sekundy
 2. Paweł Zarzecki - 53 sekundy
 3. Sebastian Zajkowski - 1 minuta 2 sekundy

mistrzostwa w jedzeniu kartaczy na czas - kobiety, 1 kartacz

 1. Iwona Perżyło - 33 sekundy
 2. Krystyna Ruksza - 36 sekund
 3. Teresa Perżyło - 40 sekundy

mistrzostwa w jedzeniu kartaczy na czas - mężczyźni, 2 kartacze

 1. Mariusz Zajkowski - 42 sekundy
 2. Jan Zarzecki - 43 sekundy
 3. Krzysztof Nowacki - 45 sekund

W konkursie na najsmaczniejsze kartacze domowe wzięły udział 4 panie. Pierwsze miejsce zajęła Magda Dziadolik (otrzymała 60 punktów, nagrodą był bon na zakupy o wartości 500zł), drugie Joanna Kaczan (otrzymała 53 punkty, nagrodą był bon na zakupy o wartości 300zł), trzecie Lucyna Sowul (otrzymała 45 punktów, nagrodą był bon na zakupy o wartości 200zł), czwarte Karolina Piotrowicz (otrzymała 34 punkty).

W konkursie na najsmaczniejsze kartacze w kategorii zakładów gastronomicznych i innych podmiotów wzięło udział 5 chętnych: KGW w Dubeninkach, Parkova Restobar & Amartamenty, Restauracja Matrioszka, Restauracja Nóż widelec - Kuchnia domowa oraz Restauracja Turystyczna. Komisja konkursowa w składzie: Jacek Morzy, Joanna Łabanowska, Jolanta Piotrowska, Anna Wojciechowska, Maciej Łuczak i Robert Nociwcki zdecydowała przyznać następujące miejsca:

 1. Restauracja Nóż widelec - Kuchnia domowa (nagrodą był bon na zakupy o wartości 500zł)
 2. Restauracja Matrioszka (nagrodą był bon na zakupy o wartości 300zł)
 3. Parkova Restobar & Amartamenty (nagrodą był bon na zakupy o wartości 200zł)

Muzycznie wydarzenie oprawił zespół Trzy Korony 2000, który wykonywał piosenki z repertuaru Krzysztofa Klenczona, jednego z liderów Czerwonych Gitar. Kartaczewo prowadził Szymon Kozicz z Radia 5.

Podczas kilku godzin na stoiskach sprzedanych zostało około 12 tysięcy kartaczy. Być może udało się ten wynik osiągnąć, bo sprzedawcy oferowali swoje wyroby w normalnej (jak na dzisiejsze czasy) cenie. Nie skusili się na jej podniesienie, co na różnych wydarzeniach promujących konkretne produkty ma często miejsce.

Organizatorem tegorocznego Kartaczowa był Dom Kultury w Gołdapi przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Biblioteką Publiczną w Gołdapi oraz Urzędem Miejskim w Gołdapi.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!