Czterema koncertami w ramach III Hybrydy Kultur Festiwalu w Gołdapi otworzyliśmy trzydniowy cykl imprez organizowanych przez Fundację Dziedzictwa Rzeczypospolitej we współpracy z Domem Kultury w Gołdapi. Tę niezwykłą feerię muzyki światła i dźwięku uroczyście otwartą przez zastępcę burmistrza Joannę Łabanowską, wypełniły występy Oli Turkiewicz z programem „Autochtonka" oraz zespołów: T/Aboret, Dziczka i Dikanda. Hybryda Kultur Festiwal to projekt wyjątkowy. Jego misją jest promowanie polskich i zagranicznych artystów, którzy twórczo interpretują kulturę tradycyjną i ludową, ukazując ją na tle współczesnej instrumentalistyki w konfrontacji z bogactwem obecnych i przyszłych stylów muzycznych.

W dniu dzisiejszym zapraszamy o godzinie 18:00 do sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi, gdzie odbędzie się Projekt Arboretum VIII edycja pt. „Gołdapś”. Bezpłatne wejściówki do pobrania na kwadrans przed występem w kinie Kultura.

Zapraszamy również do sali tanecznej Domu Kultury o godzinie 16:00 na warsztaty tańca ludowego. Po koncercie Projektu Arboretum odbędzie się potańcówka ludowa, również w sali tanecznej, którą poprowadzą zespół TransFORMACJA oraz Akademia Tańca Tradycyjnego.

Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!