Udało się. Pogoda dopisała (w niedzielę upał dał się nam we znaki), frekwencja mimo obaw również i nawet trochę ryb udało się złowić, choć zawsze mogłoby być lepiej. Maraton Leszczowy Gołdap 2022 przeszedł do historii.

18 czerwca o godzinie 15 miała miejsce zbiórka zapisanych wcześniej drużyn na pierwsze tego typu zawody organizowane przez nasze koło, a może i pierwsze w Polsce (nie mamy potwierdzonych informacji, czy inne koła lub okręgi organizowały podobne zawody w przeszłości). Na starcie 24-godzinnych zmagań zameldowało się 16 dwuosobowych zespołów z różnych regionów Polski m.in. z Olsztyna, Gdańska, Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Suwałk i oczywiście z Gołdapi. Po krótkiej przemowie prezesa koła rozpoczęliśmy losowanie stanowisk. Drużyny udały się na wylosowane miejsca, po czym rozpoczęły długą rywalizację, polegającą na odłowieniu jak największej ilości leszcza i krąpia. Inne ryby nie liczyły się do punktacji. Na początku zmagań ryba nie chciała zbyt dobrze współpracować, choć kilka ekip nie narzekało na brak zajęcia. W późniejszym etapie niemal wszystkie drużyny miały co robić i do samego końca zawodów walka o zwycięstwo i podium ważyła się dosłownie na żyletki (leszczowe).

Po zsumowaniu wyników (złowione ryby ważyliśmy w kilkugodzinnych odstępach) wyłoniliśmy zwycięzców zawodów, a ryby zostały odebrane przez dyrektora Zakładu Rybackiego PZW w Olecku Pawła Matyjewicza.

W sumie złowionych zostało prawie 220 kilogramów leszczowego gatunku. Zwyciężyła drużyna Bartosza Krupińskiego (gołdapianina reprezentującego Olsztyn) z wynikiem 40,86kg, drugie miejsce przypadło drużynie Bartosza Buraczewskiego (Gołdap; 36,51kg), a trzecie dla Artura Sieciarka (Hajnówka; 35,53kg).

Największą rybę zawodów - leszcza o wadze 2,29kg, złowiła drużyna z trzeciego miejsca

Największe ryby zostały wypuszczone.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym zawodnikom, że pomimo towarzyszącego przez drugi dzień zmagań upału, wytrwali do końca zawodów.

Poniżej klasyfikacja uwzględniająca dziesięć pierwszych miejsc (podani kapitanowie drużyn):
Bartosz Krupiński
Bartosz Buraczewski
Artur Sieciarek
Michał Buraczewski
Damian Dojlido
Krystyna Szczerba
Dominik Grzęda
Adrian Paulakowski
Karol Putra
Andrzej Nierwiński

Zarząd koła dziękuje serdecznie sponsorom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tych pierwszych nietypowych zawodów. „I Maraton Leszczowy” był dla nas wielką niewiadomą, nie wiedzieliśmy do końca, czy uda nam się go sfinalizować. Mamy nadzieję, że pomimo kilku niedociągnięć, za które przepraszamy, sprostaliśmy zadaniu i w kolejnych latach powrócimy do kontynuowania tej imprezy. Kto wie, może będziemy organizowali tego typu zawody cyklicznie? Czas pokaże. Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia na kolejnych zawodach!

zarząd gołdapskiego koła PZW

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!