Tak jak co roku pracownia fotografii Domu Kultury w Gołdapi wzięła udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” Koszalin 2022.

W bieżącym roku na konkurs 481 autorów z całej Polski nadesłało 1919 zdjęć. Miło jest nam poinformować, iż pierwsze miejsce w kategorii do 15 lat otrzymała Eliza Strus za tryptyk pt. „Kąpiel anioła”. Elizie przyznano również srebrny medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców - Warszawa. Hanna Bondzio za pracę pt. „Smutne odbicie” otrzymała wyróżnienie dyrektora Banku Ochrony Środowiska S.A. a Małgorzata Kudosz wyróżnienie Pracowni Kowalstwa „Kuźnia” Aleksander Czarnecki. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowane zostały także prace Sebastiana Bogdzio „Zielony dąb”, Hanny Bondzio „Podróż w nieznane” i Małgorzaty Kudosz „Po drugiej stronie lustra”.

Pracownia fotografii Domu Kultury w Gołdapi od ponad 20 lat prowadzona jest przez instruktora Jarosława Jasińskiego. W koszalińskim konkursie przez ostatnie lata zdobyła już całe podium i otrzymała wiele wyróżnień. Jesteśmy dumni, że pracownia fotografii jest ambasadorem dziecięcej i młodzieżowej sztuki, promując Gołdap i Dom Kultury w Gołdapi od wielu lat.Tak jak w poprzednich latach, gołdapskich twórców i instruktora reprezentowała Ilona Łukjaniuk, z urodzenia gołdapianka, z wyboru mieszkanka Koszalina, która odebrała wszystkie nagrody i dyplomy, a także przekazała relację z uroczystości zakończenia konkursu, za co serdecznie dziękujemy.

Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!