Trwa zbiórka pieniędzy i rzeczy dla osób pozostających na terenie Ukrainy. Pomoc będzie przekazana do gminy Popelnaste w rejonie aleksandryjskim, wchodzącym w skład obwodu kirowohradzkiego. Mamy tam partnerów, którzy dotrą z pomocą do potrzebujących. Gmina znajduje się na trasie uchodźców wewnętrznych ze wschodu Ukrainy i jest ważnym miejscem udzielania pomocy życiowej i medycznej na bezpośrednim zapleczu frontu na wschodzie.

Sytuacja na wschodzie centralnej Ukrainie jest trudna. Obecnie w rejonie aleksandryjskim (wschód centralnej Ukrainy) oficjalnie jest około 10 tysięcy uchodźców wewnętrznych. Uciekający przed frontem ze wschodu Ukrainy mieszkańcy mają ze sobą tylko to, w co są ubrani. Brakuje jedzenia, leków i ubrań. Mieszkańcy gminy sami mobilizują się i starają się nieść pomoc przybywającym uchodźcom oraz słabszym, chorym i starszym mieszkańcom. Do miejscowości docierają dzieci i kobiety, osoby starsze z różnymi dolegliwościami oraz ranni. W tej trudnej sytuacji najpilniejszą potrzebą jest doposażenie tamtejszego ośrodka zdrowia, który niesie pomoc najbardziej potrzebującym. Dodatkowym problemem staje się to, że pomoc najczęściej trafia do dużych ośrodków.

Do 15 czerwca planujemy zawieźć zakupiony sprzęt i doposażyć ośrodek zdrowia.

Aby wykorzystać do końca możliwości transportowe prosimy o wpłaty finansowe. Za zebrane pieniądze zakupimy leki, żywność z długim okresem ważności i środki higieniczne.

Wsparcie finansowe na rzecz potrzebujących na Ukrainie przyjmujemy na rachunek bankowy.

Odbiorca:
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny

Nr konta:
51 2030 0045 1110 0000 0232 7090

Tytuł przelewu:
Ukraina

Zakupy będziemy realizować na bieżąco z pozyskanych wpłat uwzględniając różne promocje cenowe.

Przyjmujemy także dary rzeczowe takie jak: konserwy (mięsne, rybne, pasztety), ryż, kasza gryczana, olej, makaron, czekolady, batony (w tym energetyczne), mleko dla dzieci, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, mydło, płyny do kąpieli, baterie, powerbanki, zestawy pierwszej pomocy, karma dla kotów i psów. Preferujemy opakowania zbiorcze.

Chętnych do przekazania pomocy rzeczowej prosimy o kontakt:

  • Zbigniew Mieruński, tel. 508118968, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wioletta Anuszkiewicz, tel. 511128606
  • Jarosław Walc, tel. 731743657

Chętnie sami odbierzemy dary ze wskazanego miejsca. Zbiórkę prowadzimy do 5 czerwca.

Każda pomoc się liczy!

Z góry dziękujemy.

Wierzymy, że razem zwyciężymy w walce o wolność i bezpieczeństwo Ukrainy!

Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!