Jury VIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Mój Zabytek” obradujące 26 kwietnia w Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie po zapoznaniu się z 405 pracami 102 autorów zakwalifikowało do wystawy 30 prac 20 autorów i przyznało nagrody. 14 maja w tym samym miejscu odbyło się uroczyste zakończenie konkursu.

Z ogromną dumą informujemy, iż nagrodę główną w grupie wiekowej 15-20 lat otrzymał Ernest Furtan (15-latek) za cykl prac pt. "Przedmioty". W tej samej kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała ubiegłoroczna laureatka tego konkursu Anna Świtaj za cykl prac pt. "Manierki". W kategorii wiekowej 10-14 lat wyróżnienie otrzymała Hanna Bondzio za cykl prac pt. "Kubki cynkowane". Nagrodzony został także instruktor pracowni fotografii Domu Kultury w Gołdapi Jarosław Jasiński za wieloletni udział swoich podopiecznych w konkursie "Mój Zabytek" i - jak to powiedział komisarz konkursu Bartosz Ordelewski - za "coroczne zdobywanie nagrody głównej i wielu wyróżnień".

Uroczystość zaszczyciła i nagrody wręczyła wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk, która poza pracą zawodową przez ponad ćwierć wieku działa w dziedzinie kultury. Śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca Warmia oraz w zespole Warmia Klezmer Band. Finał konkursu fotograficznego "Mój Zabytek" uświetniły wokalistki z pracowni wokalu olsztyńskiego Pałacu Młodzieży.

Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!