Już 23 maja do Gołdapi zawita Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Po raz trzynasty dzieci z przedszkoli i uczniowie ze szkół podstawowych obejrzą interesujące i wartościowe filmy, dostosowane do ich grup wiekowych. Szkoły i przedszkola z gminy Gołdap zapraszamy do udziału w seansach w kinie Kultura od 23 do 25 maja.

Program 13 Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrującego Ale Kino! 2022:

  • przedszkola

"Ollie i przyjaciele",  reż. Anton Setola, Belgia, 2020, - 28'
Kolorowa i wspaniała zabawa dla najmłodszych widzów! W samym centrum ruchliwego miasta, lecz zapomniany przez ludzi, mieści się mały i spokojny park. Mieszka w nim sówka Ollie wraz przyjaciółmi: małym bocianem, żabką i gromadą ptaszków. Wejdź do świata Ollie, ucz się i przeżywaj wiele przygód!

  • szkoły podstawowe, klasy 1-3

"Jak ocalić smoka", reż. Katarina Launing
Norwegia, Holandia, Czechy, Polska, 2020, 82'
Mortimer każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o jakąkolwiek sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem, który coraz bardziej rozrabia.

"Moja mama gorylica", reż. Linda Hambäck, Szwecja, 2021, 76’
Jonna bardzo pragnie, by ktoś ją adoptował. Zadziorna dziewczynka zaakceptuje każdego, byle tylko nowy rodzic ją kochał. Ją i tylko ją. Ale kiedy jej potencjalna nowa mama podjeżdża pod sierociniec rozklekotanym samochodem, dziewczynka doznaje szoku, ponieważ z auta wysiada… gorylica! Jonna początkowo nie jest pewna, czy chce faktycznie opuścić sierociniec z tą wielką, niezdarną małpą, jednak obie szybko przełamują fizyczne różnice.

  • szkoły podstawowe, klasy 4-6

"Angel", reż. Dennis Bots, Holandia, 2020, 95’
Angel to nieśmiała, nieco gapowata dziewczyna, która nie potrafi stawiać na swoim. Pewnego razu w drodze do domu przytrafia jej się coś przedziwnego: potyka się, gdy nagle okazuje się, że zamiast upaść na ziemię, unosi się w pięknej, mydlanej bańce. Kiedy bańka w końcu pęka, Angel znajduje śliczny zegarek. Szybko okazuje się, że znalezisko kryje pewną tajemnicę: sprawia, że wszystkie życzenia Angel się spełniają!

"Republika dzieci",  reż. Jan Jakub Kolski, Polska, 2020, 134’
Z obrazów znanych malarzy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza ucieka gromada namalowanych postaci. W pobliżu ma niebawem ruszyć wielka elektrownia wodna. Wraz z jej uruchomieniem woda zaleje tysiące hektarów ziemi. Z kolei z domu dziecka w miasteczku przeznaczonym do zalania wyrusza grupa uciekinierów. To dzieci, które nie godzą się z decyzjami dorosłych i nie chcą, by je na zawsze rozdzielono.

  • szkoły podstawowe, klasy 7-8

"Moje życie to cyrk", reż. Miryam Bouchard, Kanada, 2020, 100’
Jako córka cyrkowca Laura spędziła większość swojego młodego życia w trasie z ojcem Billem, zawodowym klaunem, i jego pomocnikiem, Mandeepem. W głębi duszy dziewczyna tęskni jednak za bardziej konwencjonalnym życiem. Dzięki nowej nauczycielce z liceum, Patricii, może wreszcie spełnić swoje marzenie: pójść do szkoły.

Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!