Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin to nazwa partii politycznej, która zorganizowała w Gołdapi w Wielki Czwartek wiec w sprawie stanu dwóch dróg powiatowych: 1764N na odcinku Banie Mazurskie - Ziemiany - Rogale i 1815N na odcinku Gołdap - Skocze - Rogale - Żabin. Odbył się on pod starostwem powiatowym. Zgodnie ze zgłoszeniem organizator zakładał udział nawet stu osób, a także „prowokacje ze strony miłośników dziurawych dróg powiatowych”. Pojawiło się łącznie kilka osób, prowokacji żadnych nie było. Wiec zabezpieczali gołdapscy policjanci.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin chciałoby pilnego remontu wyżej wymienionych dróg. Jak poinformował po wiecu podczas spotkania w starostwie rzecznik partii Paweł Czyż, osobiście załatwił u ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka promesę na 80 procent potrzebnych środków na remont tych dróg. Pieniądze te miałyby być przyznane poza wszelkimi konkursami. Powiat miał z tych pieniędzy nie skorzystać z powodu braku środków na wkład własny. Paweł Czyż chciałby też znać szacunkowy koszt remontu.

- Oczekiwalibyśmy, że państwo przedstawicie wyliczenia ogólne na całym biegu tych dwóch dróg, jakie środki są potrzebne. My pochylimy się z ministerstwem infrastruktury, aby zabezpieczyć maksymalną ilość możliwych środków - mówi Paweł Czyż.

Na ręce starosty złożone zostało wczoraj pismo, w którym jest informacja, że Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin otrzymało od premiera promesę zabezpieczenia do 80% środków potrzebnych na remont z budżetu państwa.

Warto jednak zauważyć, że do władz powiatu ani do ZDP w Gołdapi jednak nigdy nie dotarła jakakolwiek bezpośrednia informacja z ministerstwa, by takie środki powiat miał z inicjatywy Pawła Czyża otrzymać. Również Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin nigdy takich zobowiązań podpisanych przez ministerstwo powiatowi nie przedłożyło. Nie wpłynęła też żadna informacja z Kancelarii Premiera, jakoby Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin miało mieć przyznane jakieś pieniądze na remont dróg, które są w zarządzie powiatu gołdapskiego.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin to partia polityczna, która od pewnego czasu stara się pokazywać na terenie powiatu gołdapskiego. Składa różne petycje i wnioski. Część mieszkańców może się zastanawiać, skąd ta aktywność właśnie tutaj. Odpowiedź dał wczoraj sam rzecznik Paweł Czyż. Okazuje się, że zamieszkał on na terenie powiatu gołdapskiego w gminie Banie Mazurskie i codziennie z wymienionych dróg musi korzystać. Liderem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin jest Bogusław Rogalski. Warto zauważyć, że w jednym z jego ostatnich wpisów na tweeterze możemy zobaczyć m.in. życzenia powodzenia w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji, złożone bardzo prorosyjskiej i antyukraińskiej kandydatce Marine Le Pen. 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!