Biblioteka Publiczna w Gołdapi wyszła z inicjatywą stworzenia działania ph. "Poniedziałki z Photonami", skierowanego do szkół i przedszkoli. Jest to kodowanie za pomocą robotów.

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca, odwiedziły bibliotekę dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi. W następnym tygodniu, 28 marca, przybyli do biblioteki uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi i przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „U Kubusia Puchatka”. Uczestnicy zajęć byli podzieleni na mniejsze grupy. Część dzieci realizowała zajęcia z robotami, a druga część uczyła się kodowania offline, potem była zamiana.

Zabawa z Photonami wzbudziła u dzieci duże zainteresowanie i ciekawość, jak można programować ruch, eksperymentować z czujnikami robota oraz dźwiękami. Jest to ćwiczenie fundamentalnych zdolności jak szybkość reakcji czy podejmowania decyzji, ćwiczenie pamięci, logicznego myślenia, współpracy w zespole. Natomiast kodowanie offline było zupełnie inną zabawą, gdzie liczyła się spostrzegawczość, pomysł. Dzieci miały według zakodowanych liczb i liter odkryć ukryty rysunek stawiając kubki na macie oraz zbudować jak największy i najwyższy zamek z kubków. Zabawa z kubkami sprawiła dzieciom ogromną frajdę, a czas jej trwania szybko mijał.

Dziękujemy wychowawcom za mile spędzony czas w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Zapraszamy szkoły i przedszkola na zabawę z Photonami w każdy poniedziałek.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!