Na targowisku miejskim odbył się dziś finał akcji charytatywnej ph. „Szafowanie dla Julka”. Zebrane przez ostatnie tygodnie ubrania, koce, pościele i inne materiały zostały załadowane na naczepy samochodów ciężarowych i pojechały do sprawdzenia oraz zważenia. Od ostatecznej wagi zebranych rzeczy będzie zależeć kwota, jaka zostanie przekazana na leczenie Julka Szoki. Wagę i kwotę poznamy za kilka dni.

W programie dzisiejszego wydarzenia były też występy artystyczne, stoiska służb mundurowych, handlowe i wystawowe, było stoisko, na którym można było zaszczepić się przeciw covid-19, był grill, były dmuchańce. Gościem specjalnym był Michał Wiśniewski - ambasador akcji szafowania organizowanych w Polsce przez Fundację Po Pierwsze. Charytatywnego koncertu na scenie jednak nie dał.

Julek to 2-letni gołdapianin, którego zaatakował nowotwór - neuroblastoma 4 stopnia. Możliwości jego leczenia w Polsce dobiegają końca, szansą jest dalsze leczenie w USA. Na to potrzebne są jednak ogromne pieniądze. Jeśli ktoś chciałby już dziś dołożyć swoją cegiełkę do leczenia Julka, może to zrobić za pośrednictwem zbiórki prowadzonej na stronie siepomaga.pl.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!