Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej włodarze mają zająć się projektem stanowiska rady ws. podziękowania służbom mundurowym za obronę wschodniej granicy Polski. Pomysł jego przygotowania i przyjęcia wypłynął od radnego Józefa Wawrzyna. Wstępną treść przygotował przewodniczący rady Wojciech Hołdyński. Przedstawił ją 22 listopada podczas wspólnego posiedzenia komisji.

Obecni na posiedzeniu członkowie komisji zagłosowali za tą inicjatywą. Wyraźnie nie spodobała się ona jednak radnemu Andrzejowi Tobolskiemu, który choć nie jest członkiem żadnej komisji to bardzo często aktywnie uczestniczy w ich posiedzeniach i zabiera głos.

- Wszystkie formacje mundurowe, wszyscy żołnierze, którzy przystępują do służby, składają przysięgę na wierność ojczyźnie, że będą bronili polskich granic itd. To jest ich obowiązek jak gdyby. Także trochę mnie to śmieszy takie wychodzenie przed szereg i takie… Nie nazwę tego inaczej. Śmieszy mnie to i tyle - powiedział m.in. radny. W trakcie dyskusji doszło też do spięcia Andrzeja Tobolskiego z prowadzącą obrady Janiną Pietrewicz.

Radni mogli zgłaszać uwagi do projektu stanowiska do biura rady. Treść, która powinna być dziś głosowana, przedstawiamy poniżej. Dzisiejsza sesja rady miejskiej rozpocznie się o godzinie 13:00.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!