24 listopada w Bibliotece Publicznej w Gołdapi został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moje, twoje, nasze”, skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu gołdapskiego. Jego celem było kształtowanie wrażliwości na słowo pisane współczesnych poetów Warmii, Mazur i Suwalszczyzny.

Szkoły mogły zgłosić po czterech reprezentantów w każdej kategorii wiekowej. Do konkursu wpłynęło 45 formularzy zgłoszeniowych z siedmiu szkół podstawowych (Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, Szkoły Podstawowej w Boćwince, Szkoły Podstawowej w Dubeninkach, Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie) oraz z dwóch szkół średnich (Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Gołdapi). W konkursie zaprezentowali się uczniowie z grup wiekowych 10-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat oraz 17-18 lat. Repertuar obejmował jeden wiersz w całości. Czas trwania recytacji nie mógł przekroczyć 6 minut.

Kryteria, jakimi kierowało się jury konkursowe dokonując oceny, to:

 • dobór repertuaru tj. wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wiekowych uczestników
 • interpretacja utworu
 • kultura słowa
 • ogólny wyraz artystyczny

Laureaci konkursu:

 • kategoria 10-11 lat:
  1 miejsce: Łukasz Pojawa
  2 miejsce: Lena Waszkiewicz
  3 miejsce: Szymon Chmielewski
  wyróżnienia: Pola Magielnicka, Luiza Proniewicka

 • kategoria 12-13 lat:
  1 miejsce: Monika Anna Figurska
  2 miejsce: Maja Pojawis
  3 miejsce: Julia Milewska
  wyróżnienia: Izabela Sawic-Syperek, Maja Mejsak

 • kategoria 14-16 lat:
  1 miejsce: Maja Piwowar
  2 miejsce: Michał Jaśkiewicz
  3 miejsce: Anna Hurec
  wyróżnienia: Mateusz Nowiczenko, Klaudia Świtaj

 • kategoria 17+ lat):
  I miejsce: Emilia Stankiewicz
  II miejsce: Anna Zarzecka

Podsumowaniem recytacji był występ pozakonkursowy uczniów klasy 7d ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi realizujących projekt z biblioteką.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs został objęty patronatem honorowym burmistrza Gołdapi oraz starosty gołdapskiego, a dofinansowany został przez Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!