Biblioteka Publiczna w Gołdapi jak co roku włączyła się 11 listopada w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Od 2 do 10 listopada każdy kto wypożyczył książkę w bibliotece mógł otrzymać kotylion przygotowany przez pracowników. Akcja miała na celu propagowanie postaw patriotycznych oraz upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W holu na parterze od 2 do 15 listopada prezentowana była wystawa „Bohaterowie Niepodległej” przedstawiająca postacie, które uczestniczyły w zmaganiach o niepodległość Rzeczypospolitej w latach 1914–1918 oraz o granice Polski Odrodzonej w latach 1918–1921.

9 listopada w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbył się wieczór słowno-muzyczny pt. „Niepodległa” z udziałem słuchaczy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespołu muzycznego Sursum Corda działającego przy parafii Narodzenia NMP w Żabinie.

11 listopada w godzinach popołudniowych można było zobaczyć wystawę „Ojcowie Niepodległości” prezentowaną na dużym ekranie obok pomnika Niepodległości. Pracownicy biblioteki wzięli czynny udział w obchodach na pl. Zwycięstwa, gdzie rozdawali własnoręcznie przygotowane kotyliony wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, zaś dyrektor biblioteki wraz z innymi dyrektorami pobiegła w sztafecie 11.11.11.11.11 . Sztafeta to wyjątkowy typ wydarzenia kulturalnego promujący nowoczesną formę patriotyzmu i wolontariatu, angażujący i integrujący całą społeczność lokalną, ukazujący alternatywny sposobu spędzenia wolnego czasu.

Od 8 do 30 listopada przed budynkiem Urzędu Miejskiego jest możliwość obejrzenia wystawy „Tak powstawała Niepodległa”. Przygotowana została przez IPN, poświęcona jest procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej.

Biblioteka dziękuje za możliwość włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości organizowanych w mieście.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!