Burmistrz Gołdapi, wójtowie Bań Mazurskich i Dubeninek, a także starosta gołdapski wkrótce zarobią znacznie więcej niż dotychczas. Radni nie mają wyjścia i muszą jak najszybciej podnieść wynagrodzenia. Wszystko dzięki ustawie z 17 września br. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownice stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw i nowemu rozporządzeniu rady ministrów z 25 października br. ws. wynagradzania pracowników samorządowych.
Nowe przepisy znacznie podniosły maksymalne wynagrodzenie (w rozumieniu przepisów suma wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego i dodatku specjalnego), jakie mogą otrzymywać włodarze, jednocześnie został ustalony próg minimalny na poziomie 80% maksymalnego wynagrodzenia.
Jak możemy przeczytać w dodatku dla prenumeratorów Gazety Samorządu i Administracji, w przypadku:
- burmistrza w gminie od 15 do 100 tysięcy mieszkańców minimalna pensja określona została na 14.788,80zł (łącznie wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek specjalny)
Wynagrodzenie burmistrza Gołdapi wynosi obecnie 9660zł (łącznie wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek specjalny) + dodatek stażowy za wieloletnią pracę i inne świadczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami. - wójta w gminie do 15 tysięcy mieszkańców minimalna pensja określona została na 13936zł (łącznie wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek specjalny)
Wynagrodzenie wójta gminy Banie Mazurskie wynosi obecnie 9100zł (łącznie wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek specjalny) + dodatek stażowy za wieloletnią pracę.
Wynagrodzenie wójta gminy Dubeninki wynosi obecnie 9240zł (łącznie wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek specjalny) + dodatek stażowy za wieloletnią pracę. - starosty w powicie do 60 tysięcy mieszkańców minimalna pensja określona została na 13936zł (łącznie wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek specjalny)
Wynagrodzenie starosty gołdapskiego wynosi obecnie 9240zł (łącznie wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek specjalny) + dodatek stażowy za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne, zgodnie z właściwymi przepisami.
Znacznie wyższe diety mogą też mieć radni. Jakie będą nowe wynagrodzenia burmistrza, wójtów i starosty, a także czy zmienią się diety radnych, dowiemy się zapewne już wkrótce.
Z udziałem gołdapian wczoraj w Druskienikach odbyły się drugie warsztaty, podczas których pracowano nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1 marca „żołnierzy wyklętych”.
Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".