Nieważne jaka pora roku, niosą pomoc przez 365 dni. Tym razem ruszyli z zapasami na zimę. Mowa o funkcjonariuszach z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi.

Od wielu lat funkcjonariusz z Gołdapi mjr SG Grzegorz Górko wspólnie z koleżankami i kolegami z placówki pomagają mieszkańcom przygranicznych miejscowości. Starsze małżeństwo z Puszczy Rominckiej dzięki wsparciu funkcjonariuszy SG otrzymało wczoraj najpotrzebniejsze artykuły spożywcze. Funkcjonariusze SG dbają o to, by nie zabrakło im chleba i podstawowej żywności. Nieważne czy to zima, jesień, wiosna, czy lato zawsze idą im z pomocą. Teraz funkcjonariusze SG zatroszczyli się o ich spiżarnię i wypełnili ją zapasami na zimę.

Przypominamy, że to małżeństwo żyje w skromnych warunkach. Brakuje im bieżącej wody, łazienki. Miejscowość, w której mieszkają, oddalona jest od drogi głównej około 10km. Mężczyzna pracował wiele lat przy wyrębie lasów, teraz zdrowie mu na to nie pozwala. Mimo wielu niepowodzeń są uśmiechnięci i z radością przyjmują to co dał im los.

WMOSG

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!