Dom Kultury w Gołdapi w ramach projektu „Małomiasteczkowy Klub Filmowy w Kinie Kultura w Gołdapi” dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej zorganizował 13 października projekcję filmu „Czarna Dama” oraz spotkanie z jego twórcami. Gośćmi wydarzenia byli Łukasz Seweryński – reżyser filmu, Mariusz Orzełek - odtwórca roli Komisarza Pierso oraz Hubert Buharewicz - kierownik produkcji. W spotkaniu uczestniczyła też zastępca burmistrza Gołdapi Joanna Łabanowska.

Film w reżyserii Krzysztofa Szubzdy i Łukasza Seweryńskiego pt. „Czarna dama” gościł już na ekranie gołdapskiego kina, jednak był wówczas na etapie początkowych zdjęć. Widzowie, którzy oglądali już pierwszy fragment filmu, mogli przekonać się, jak produkcja ewaluowała i dowiedzieć się, jak finalnie potoczyły się losy bohaterów. Film w stylistyce kina noir jest w całości zrealizowany przez podlaskich twórców i ukazuje wielokulturowość, wieloreligijność i malowniczość Podlasia z okresu międzywojennego.

Goście kina Kultura mieli okazję porozmawiać z twórcami „Czarnej Damy”. Dowiedzieli się wiele o specyfice pracy nad filmem historycznym, zgłębianiu wiedzy wiedzy o epoce, pozyskiwaniu rekwizytów, a raczej eksponatów do filmu. Poznali też „smaczki” z planu filmowego, na którym pojawiła się większość cenionych podlaskich aktorów, między innymi Adam Woronowicz. Nie obyło się bez akcentów gołdapskich, ponieważ reżyser filmu Łukasz Seweryński jest gołdapianinem mieszkającym w Białymstoku, a jednym ze statystów był również gołdapianin Marek Jurewicz.

Dom Kultury w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!