POWIAT GOŁDAPSKI. Podobnie jak w całym kraju, także w powiecie gołdapskim nauczyciele i personel pomocniczy ze szkół podstawowych mogli zgłosić się w styczniu na badanie w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Z dobrowolnych i bezpłatnych badań nie mogły skorzystać osoby, które przechorowały COVID-19.
Łącznie przebadały się 144 osoby (w tym jedna w województwa podlaskiego). W dwóch przypadkach stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Osoby te objęte zostały izolacją domową.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi
liczba przebadanych nauczycieli: 25
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 11
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi
liczba przebadanych nauczycieli: 11
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 0
Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi
liczba przebadanych nauczycieli: 5
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 10
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi
liczba przebadanych nauczycieli: 13
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 8
Zespół Placówek edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi
liczba przebadanych nauczycieli: 3
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 0
Szkoła Podstawowa w Boćwince
liczba przebadanych nauczycieli: 8
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 0
Szkoła Podstawowa w Galwieciach
liczba przebadanych nauczycieli: 8
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 0
Szkoła Podstawowa w Pogorzeli
liczba przebadanych nauczycieli: 2
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 0
Szkoła Podstawowa w Grabowie
liczba przebadanych nauczycieli: 0
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 1
Szkoła Podstawowa w Lisach
liczba przebadanych nauczycieli: 0
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 2
Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach
liczba przebadanych nauczycieli: 9
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 0
Szkoła Podstawowa w Dubeninkach:
liczba przebadanych nauczycieli: 10
liczba przebadanych osób z personelu pomocniczego: 4
Z udziałem gołdapian wczoraj w Druskienikach odbyły się drugie warsztaty, podczas których pracowano nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1 marca „żołnierzy wyklętych”.
Z udziałem gołdapian 12 lutego w Augustowie odbyły się warsztaty konsultacyjne organizowane w ramach prac nad strategią marki i promocji uzdrowisk pogranicza polsko‑litewskiego.
12 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła się doroczna odprawa służbowa, podczas której podsumowano wyniki pracy lokalnych funkcjonariuszy w 2025 roku oraz omówiono plany na 2026 rok.
W sobotni wieczór sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi wypełniła się muzyką, emocjami i pięknymi dźwiękami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 16 do 22 lutego.
Chcesz zachęcić innych za pośrednictwem goldap.info do przekazania 1,5% na swoje potrzeby lub potrzeby prowadzonej organizacji pozarządowej, prześlij nam o tym informację.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała walentynkowy konkurs fotograficzny pt. "Randka z książką".
11 lutego w filii w Grabowie odbył się warsztat walentynkowy dla dzieci. Podczas spotkania wspólnie sięgnęliśmy po literaturę dziecięcą, w której ważne miejsce zajmują takie wartości jak miłość, przyjaźń, bliskość i wzajemna troska.
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w regionie otrzymało dostęp do specjalnego mechanizmu finansowego MFiPR.
Przez dwie godziny ulicami Gołdapi spacerowało biblioteczne wielkie czerwone serce - symbol miłości do książek, ludzi i wspólnego spędzania czasu.
Narada podsumowująca 2025 rok odbyła się dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.
Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Urząd Miejski w Gołdapi zapraszają przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Gołdapi i okolic do udziału w Akademii Liderów Biznesu.
11 lutego Biblioteka Publiczna w Gołdapi filia w Grabowie serdecznie zaprasza dzieci na warsztat walentynkowy pt. "Serce w książce - walentynkowe czytanie i tworzenie".