GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi informuje, iż konkurs plastyczny pt. „Gołdapskie drzewa” został rozstrzygnięty. Wpłynęło 205 prac z siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy Gołdap. 6 nie zakwalifikowało się, ponieważ nie spełniały warunków regulaminu.

Po obradach komisja konkursowa postanowiła przyznać trzy miejsca i dwa wyróżnienia w każdej kategorii, dodatkowo każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Komisja oceniała przede wszystkim samodzielność, staranność i pomysłowość wykonanych prac.

Konkurs został zorganizowany z okazji rocznicy 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi i skierowany był do uczniów z klas 1-4 szkół podstawowych z gminy Gołdap. Aby wziąć w nim udział, należało przygotować pracę plastyczną w formacie A3, w której głównym elementem miało być drzewo.

Oto lista zwycięzców:

 • kategoria I, klasy 1
  I miejsce - Hanna Andruczyk, Szkoła Podstawa nr 2 w Gołdapi
  II miejsce - Tomasz Nikitin, Szkoła Podstawa w Galwieciach
  III miejsce - Maciej Brodowski, Szkoła Podstawa w Grabowie
  wyróżnienia - Michalina Górczyńska, Szkoła Podstawa nr 2 w Gołdapi; Maja Żukowska, Szkoła Podstawa nr 2 w Gołdapi

 • kategoria II, klasy 2
  I miejsce - Zuzanna Żbikowska,  Szkoła Podstawa nr 3 w Gołdapi
  II miejsce - Martyna Nazanowicz, Szkoła Podstawa nr 2 w Gołdapi
  III miejsce - Aniela Garniewska, Szkoła Podstawa nr 3 w Gołdapi
  wyróżnienia - Aleksandra Kulikowska, Szkoła Podstawa nr 2 w Gołdapi; Paweł Jurczyk, Szkoła Podstawa nr 2 w Gołdapi

 • kategoria III, klasy 3
  I miejsce - Maciej Ziembal, Szkoła Podstawa nr 2 w Gołdapi
  II miejsce - Adrian Jurewicz, Szkoła Podstawa w Pogorzeli
  III miejsce - Nikola Tylman, Szkoła Podstawa w Grabowie
  wyróżnienia -  Zuzanna Zielińska, Szkoła Podstawa nr 3 w Gołdapi, Mateusz Truszkowski, Szkoła Podstawa nr 5 w Gołdapi

 • kategoria IV, klasy 4
  I miejsce - Oliwia Racis, Szkoła Podstawa nr 5 w Gołdapi
  II miejsce - Igor Kalinowski, Szkoła Podstawa nr 3 w Gołdapi
  III miejsce - Amelia Orzechowska, Szkoła Podstawa w Galwieciach
  wyróżnienia - Igor Przystawski, Szkoła Podstawa w Grabowie; Damian Leoniak Szkoła Podstawa nr 5 w Gołdapi

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną o terminie wręczenia nagród poinformujemy wkrótce. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem burmistrza Gołdapi.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
 • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
 • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
 • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
 • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
 • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
 • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
 • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


Znajdź nocleg

Booking.com

Wyszukiwarka

 

Czytaj też:

W pomerdanym psim świecie

GRABOWO. 16 października w filii bibliotecznej w Grabowie uczestnicy dyskusyjnego klubu książki rozmawiali o książce W. Bruce’a Camerona „Był sobie pies”.

Więcej…

Nowe stawki podatku - zapłacimy więcej

GOŁDAP. Podczas ubiegłotygodniowego wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiej, skarbnik gminy przedstawiła włodarzom projekt uchwały w sprawie wysokości podatku od nieruchomości w 2021 roku. Niestety, tradycyjnie już mieszkańcy i firmy muszą przygotować się na podwyżkę.

Więcej…

4 nowe zakażenia SARS-CoV-2

POWIAT GOŁDAPSKI. Kolejne cztery osoby z powiatu gołdapskiego są zakażone koronawirusem SARS-CoV-2. Łącznie aktywnych przypadków zakażenia jest obecnie 40.

Więcej…

Rolnicze protesty

KRAJ/GOŁDAP. W całym kraju trwają dziś manifestacje i protesty rolników oraz organizacji rolniczych. W wielu miejscach blokowane są drogi. Akcję zorganizowali też rolnicy z powiatu gołdapskiego.

Więcej…

Jednoczą siły ws. przywrócenia kolei

GOŁDAP. Samorządowcy i przedsiębiorcy jednoczą siły. Tworzy się zespół roboczy ds. reaktywacji linii kolejowej nr 41.

Więcej…

Wybuchowe znalezisko

STADNICA. Kilkanaście pocisków artyleryjskich znalazł mężczyzna podczas spaceru po lesie.

Więcej…

Wyniki konkursu "Drzewo - świadek historii"

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi rozstrzygnął konkurs fotograficzny pod hasłem "Drzewo - świadek historii".

Więcej…

Saperzy zabrali kolejną pamiątkę wojenną

BOTKUNY. Kolejna pozostałość wojenna została wczoraj zabrana z gołdapskiego terenu przez saperów. Tym razem był to pocisk artyleryjski.

Więcej…

Młody łabędź na drodze

SKOCZE. Do dość nietypowej interwencji gołdapskich policjantów doszło wczoraj przed południem. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Skoczach przy jezdni chodzi młody łabędź i stwarza zagrożenie dla przemieszczających się samochodów.

Więcej…

Posypały się mandaty

POWIAT GOŁDAPSKI. W związku epidemią, idąc ulicą, robiąc zakupy w sklepie, jadąc autobusem czy uczestnicząc w jakimś spotkaniu powinniśmy mieć zasłonięte nos i usta. Kontrolują to podczas codziennych działań policjanci.

Więcej…

Kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców

WARMIA I MAZURY. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku do końca września br. przeprowadzili 151 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Czynnościami objęto 4245 obcokrajowców i stwierdzono, że 1025 osobom powierzono pracę nielegalnie.

Więcej…

Za okres kwarantanny przysługują świadczenia

KRAJ. Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego. Za okres trwania kwarantanny lub izolacji przysługuje na ogólnych zasadach wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy lub opiekuńczy.

Więcej…

Rolniku, sprzątaj po sobie

LISTY CZYTELNIKÓW. Problem dotyczy drogi pomiędzy Rostkiem a ulicą Żeromskiego, konkretnie błota pozostawionego przez maszynę rolniczą.

Więcej…

Brakuje koszy na śmieci

LISTY CZYTELNIKÓW. Pragnę zwrócić uwagę włodarzy odnośnie nowej części promenady (ul. Jeziorowej). Brak koszy na śmieci skutkuje takimi nieprzyjemnymi widokami podczas spaceru.

Więcej…

7:1 dla Rominty

GOŁDAP. Zwycięstwem gołdapian 7:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie dwunastej kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej pomiędzy Romintą Gołdap a Jurandem Barciany.

Więcej…

Dawid Chilicki zdobył złoto

BRZEG DOLNY. W sobotę i w niedzielę w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Złotym medalistą w kategorii kadetów został Dawid Chilicki.

Więcej…

Sukcesy braci Wronowskich

KRYNICA ZDRÓJ. W dniach 2-4 października w Krynicy Zdroju odbył 11 Tauron Festiwal Biegowy. Wzięła w nim udział bardzo liczna grupa zawodników z całej Polski. Jak sama nazwa wskazuje, festiwal biegowy miał w swoim repertuarze wiele biegów, począwszy od 600 metrów, a skończywszy na 100km.

Więcej…

Remis Rominty ze Szczytnem

GOŁDAP. Wynikiem 3:3 (0:2) zakończyło się sobotnie spotkanie Rominty Gołdap z SKS Szczytno. Gole dla gołdapian zdobyli Dawid Paszkowski (2) oraz Michał Mościński (1).

Więcej…

Sala gimnastyczna SP3 tętniła siatkarskim życiem

GOŁDAP. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się VI Jesienny Turniej Siatkarskich „Dwójek” (rocz. 2009 i mł.) Chłopców o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap.

Więcej…

Pierwsze i trzecie miejsce Julii Jankowskiej

GOŁDAP. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi Julia Jankowska zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w tenisie stołowym w kategorii kadetka gra podwójna oraz trzecie miejsce w kategorii kadetka gra pojedyncza.

Więcej…

Reprezentacja SP3 na mistrzostwach w Olecku

GOŁDAP/OLECKO. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wzięła udział w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej WMSZS w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się 29 września w Olecku.

Więcej…