POWIAT GOŁDAPSKI. Choć nadal jest obowiązek używania wewnątrz sklepów maseczek to wiele osób go ignoruje. Z tego też powodu już wkrótce zaczną się kontrole policji w placówkach handlowych na terenie powiatu gołdapskiego. Osoby, które nie przestrzegają obowiązku przesłaniania buzi i nosa muszą się liczyć z otrzymaniem mandatu. Dotychczas zwykle kończyło się na zwracaniu uwagi lub pouczeniach.

 

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi docierają niepokojące sygnały od mieszkańców o niestosowaniu się do wciąż obowiązującego nakazu zakrywania ust i nosa w sklepach. W związku z tym informujemy, że przepisy rozporządzenia rady ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w dalszym ciągu obowiązują do odwołania pod groźbą sankcji karnych.

Obowiązek zakrywania przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego ust i nosa obowiązuje m.in. w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach.

Ponadto przypominamy, że na terenie RP wciąż trwa stan epidemii a wszelkie obostrzenia wprowadzono w celu niedopuszczenia lub wyeliminowania zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, którego ogniska wciąż pojawiają się w naszym województwie.

Apelujemy o odpowiedzialne postawy i zakrywanie ust i nosa podczas zakupów w sklepach.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka