GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do obejrzenia wystawy „Na drodze do wolności”, której część pierwszą będzie można obejrzeć przy budynkach Urzędu Miejskiego w Gołdapi, Domu Kultury w Gołdapi oraz przy Izbie Regionalnej "Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” w Gołdapi (pierwszy budynek muzealny przy ul. Partyzantów 31), gdzie prezentowana jest część druga wystawy. Została ona zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miejskim w Gołdapi i Domem Kultury w Gołdapi.

Ekspozycja została przygotowana w ramach projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991”. Obejmuje ponad 200 dokumentów, fotografii i plakatów z zasobu archiwów państwowych oraz archiwum Kancelarii Prezydenta RP i archiwum Senatu związanych z przełomowym rokiem 1989. Do szczególnie interesujących należą zdjęcia z dnia wyborów wykonane w lokalach wyborczych ukazujące prace komitetów oraz udział Polaków w wydarzeniu, które okazało się najważniejszym na drodze ku powstaniu w pełni wolnej i demokratycznej Rzeczypospolitej. Znajdziemy również wątek województwa suwalskiego do którego należała wówczas Gołdap. Autorem scenariusza jest dyrektor Archiwum Państwowego w Gorzowie Wielkopolskim dr hab. Dariusz Rymar. Prezentacja została przygotowana przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych, Archiwa Państwowe, Kancelarię Prezydenta RP, Kancelarię Senatu i Stołeczną Estradę.

Wystawa jest już dostępna. Zapraszamy do jej oglądania do 12 czerwca 2020.

BP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading