GOŁDAP. Po „koronawirusowej” przerwie od 6 czerwca czytelnia i pracownia komputerowa w Bibliotece Publicznej w Gołdapi będą ponownie dostępne dla mieszkańców. Dostępne, jednak inaczej niż przez wybuchem epidemii.

Jak informuje dyrektor Halina Wojtanis, osoby korzystające z czytelni i pracowni komputerowej nie będą musiały mieć maseczek na twarzach, ale warunkiem będzie zachowanie dystansu 2 metrów między obecnymi w salach osobami. W innym przypadku trzeba będzie mieć założona maseczkę. Będzie obowiązkowa dezynfekcja rąk. Dezynfekowane będą długopisy i inne rzeczy, z których będą korzystać osoby w czytelni i pracowni komputerowej. W pracowni komputerowej zajęte będzie mogło być co drugie stanowisko. To część nowych zasad.

Od miesiąca w bibliotece działa też wypożyczalnia. Do jej pomieszczenia wejść może tylko jedna osoba. Pozostałe muszą oczekiwać na korytarzu, z zachowaniem odstępów miedzy sobą. Mieszkańcy nie mogą w wypożyczalni sami chodzić między półkami, książki są podawane przez pracownika biblioteki. Oddawane książki zanim wrócą na półkę, trafiają na „kwarantannę” do tzw. strefy brudnej. Na półkach ustawiane są po 3-7 dniach.

{/slider}

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading