GOŁDAP. W porządku dzisiejszych obrad rady znalazł się projekt uchwały ws. zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury: Domu Kultury w Gołdapi i Biblioteki Publicznej w Gołdapi w jedną instytucję kultury o nazwie Centrum Kultury w Gołdapi.

Temat ten był mocno dyskutowany podczas niedawnego wspólnego posiedzenia komisji rady. Włodarze zgłaszali wówczas wiele wątpliwości i pytań, na które nie otrzymali odpowiedzi. Burmistrz Tomasz Luto bardzo jednak nalegał, by radni wyrazili zgodę na podjecie prac zmierzających ku połączeniu obu instytucji.

Dziś na sesji radna Wioleta Anuszkiewicz złożyła wniosek formalny o zdjęcie projektu uchwały z porządku obrad. Większość radnych ją poparła (7 za, 1 przeciw, 3 wstrzymało się od głosu). Zgodnie z przepisami zmiana porządku obrad jest jednak możliwa, jeśli za zmianą opowie się minimum 8 radnych (połowa ustawowego składu rady). Dlatego też wniosek nie przeszedł.

W punkcie dotyczącym uchwały ws. zamiaru połączenia domu kultury i biblioteki nie było dyskusji. W głosowaniu za jej przyjęciem było 3 radnych (Marian Chmielewski, Teresa Dzienis, Monika Wałejko), 4 było przeciw (Wioletta Anuszkiewicz, Zbigniew Makarewicz, Zbigniew Mieruński, Zofia Syperek), 4 wstrzymało się od głosu (Wojciech Hołdyński, Zdzisław Janczuk, Janina Pietrewicz, Józef Wawrzyn).

Burmistrz Gołdapi nie dostał więc zgody rady miejskiej na prowadzenie działań zmierzających do połączenia Biblioteki Publicznej w Gołdapi i Domu Kultury w Gołdapi w Centrum Kultury w Gołdapi.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading