GOŁDAP. Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej radni zajęli się projektem uchwały dotyczącym ustalenia nowej stawki za odbiór śmieci komunalnych. Skarbnik gminy zaproponowała (tak jak wcześniej na posiedzeniu komisji) 23 złote od osoby. Jeśli ktoś oddałby śmieci nieposegregowane lub źle posegregowane, opłata karna miała wynosić dwukrotność tej stawki, a więc 46 złotych od osoby. Projekt zakładał też ulgę dla właścicieli domów jednorodzinnych za kompostowanie we własnym zakresie bioodpadów. Ulga ta miałaby wynosić 5 złotych od gospodarstwa.

Podczas obrad doszło do kolejnej w ostatnich miesiącach dyskusji nt. opłat za śmieci. Radni nadal mieli wątpliwości, czy zaproponowane stawki mają uzasadnienie w kosztach. Wątpliwości włodarzy wzbudził też sposób naliczania ulgi za kompostowanie bioodpadów. Zdaniem niektórych powinno się ponownie rozważyć jej naliczanie od osoby, a nie od całego gospodarstwa.

W głosowaniu wzięło udział 10 radnych. Tylko dwie radne: Monika Wałejko i Teresa Dzienis były za przyjęciem uchwały. Przeciw opowiedzieli się Wioletta Anuszkiewicz i Marian Chmielewski. Od głosu wstrzymali się Wojciech Hołdyński, Zdzisław Janczuk, Zbigniew Makarewicz, Janina Pietrewicz, Zofia Syperek i Józef Wawrzyn.

Oznacza to, że uchwała nie została przyjęta. Na dzień dzisiejszy opłaty za śmieci zostają po staremu.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading