GOŁDAP/JABŁOŃSKIE. 31 sierpnia br. Szkoła Podstawowa w Jabłońskich ma zostać zlikwidowana - tak zakłada projekt uchwały, przedłożony radzie miejskiej przez burmistrza Gołdapi. Głównym powodem jest mała liczba dzieci uczęszczających do tej placówki i brak perspektyw, by się to zmieniło w najbliższych latach. Uchwała ws. zamiaru likwidacji, która poprzedziła powyższą, uzyskała pozytywną opinię kuratora oświaty i związków zawodowych.Likwidacja Szkoły Podstawowej w Jabłońskich nie oznacza jednak końca szkolnej placówki w tej wsi. Do rady wpłynął jednocześnie projekt uchwały w sprawie utworzenia w Jabłońskich filii Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi. W ramach filii funkcjonowałyby oddział przedszkolny oraz klasy 1-3.

Podczas wspólnego posiedzenia komisji radni opowiedzieli się za pozytywnym zaopiniowaniem obu projektów uchwał. Rada miejska powinna się nimi zająć na jutrzejszym posiedzeniu.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading