GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do obejrzenia wystawy „Wspólna granica wspólne dziedzictwo”. Jest ona efektem projektu Uniwersytetu Warszawskiego pod patronatem polskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Projekt miał na celu wykonanie dokumentacji, uporządkowanie istniejących informacji i promowanie wiedzy na temat zachowanych materialnych świadectw kontaktów Polski i Turcji. Na wystawie poznamy twierdze z pogranicza Polski i Turcji z przełomu XVI i XVII wieku. Wiedza na temat polskiego pogranicza oraz tych fortyfikacji zaciera się w świadomości kolejnych pokoleń. Pomimo złudnej obecności w społecznej świadomości zakorzenionej lekturą sienkiewiczowskiego „Potopu”. Lepsze poznanie atrakcji historycznych dawnego pogranicza Polski to zarazem wzrost świadomości historycznej. Zaowocuje ona dbałością o świadectwa wspólnej przeszłości.

Wystawa prezentowana jest dzięki uprzejmości Polsko-Gruzińskiej Interdyscyplinarnej Stacji Badawczej im. Prof. S. Krukowskiego w Kutaisi (Krukowski Georgian-Polish Interdisciplinary Research Center).

W celu uzgodnienia zwiedzania wizyty prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 87-615-05-45.

BP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading