GOŁDAP. Większość radnych na posiedzeniu wspólnym komisji rady miejskiej opowiedziała się za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania (SPP) na ulicach w centrum Gołdapi i płatnego parkingu na pl. Zwycięstwa. W obu przypadkach stawki brutto miałyby być takie same, jednak opłaty musiałyby być wnoszone w różnych parkometrach. Do obsługi parkowania w SPP parkometry są już zakupione, przyjmować będą tylko gotówkę. Do obsługi parkowania na pl. Zwycięstwa trzeba zakupić nowe. Radni wnioskowali oto, by one obsługiwały również płatności kartami (zbliżeniowo). Burmistrz Tomasz Luto uważa jednak, jest to zbędne.

Płatne parkowanie obowiązywałoby w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Dotyczyłby również pojazdów zaopatrzenia i taksówek (poza wyznaczonym postojem dla taksówek). Proponowane stawki to:

  • do 30 minut postoju: 50 groszy
  • za pierwsza godzinę postoju: 1,20zł
  • za drugą godzinę postoju: 1,40zł
  • za trzecią godzinę postoju: 1,60zł
  • za każdą kolejną godzinę postoju: 1,20zł.

Osoba, która zostałaby złapana na postoju bez wniesienia opłaty, będzie musiała zapłacić karę w wysokości 50zł. Jeśli zrobi to w ciągu 7 dni to kara wyniesie 30zł.

Na parkingu na pl. Zwycięstwa będzie można wykupić abonament na parkowanie (bez zapewnienia miejsca parkingowego). Jego ceny mają być następujące:

  • miesięczny: 70zł
  • półroczny: 300zł
  • roczny: 500zł

Na pl. Zwycięstwa pojazdy służbowe Urzędu Miejskiego w Gołdapi mają być zwolnione z opłat parkingowych. Dodatkowo dla tych samochodów ma być wyznaczone 6 miejsc do parkowania, które będą oznaczone „kopertami”.

Uchwały w sprawie płatnego parkowania w centrum Gołdapi rada miejska prawdopodobnie podda pod głosowanie jeszcze w maju. Wejść w życie - zgodnie z zawartymi w nich zapisami - powinny 60 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego. To oznacza, że płacić zaczniemy prawdopodobnie jeszcze w wakacje.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading