Sz. P. Anna Falińska
Przewodnicząca Rady Powiatu w Gołdapi
 
Sz. P. Marzanna Wardziejewska
Starosta Powiatu Gołdapskiego
 
za pośrednictwem:
Biuro Rady i Zarządu Powiatu
Starostwa Powiatowego w Gołdapi

 

Szanowna Pani Przewodnicząca,
Szanowna Pani Starosto,

 

jako niezrzeszeni radni od weekendu (20-22 marca) wnioskowaliśmy do Państwa o zwołanie w trybie nadzwyczajnym posiedzenia sesji Rady Powiatu w Gołdapi, gdyż jesteśmy zaniepokojeni nieoficjalnymi przekazami związanymi z niekorzystną sytuacją szpitala (oddziału wewnętrznego w spółce Gold Medica sp. z o.o.) oraz przygotowaniem służb powiatowych do przeciwdziałania COVID-19.
 
23 i 24 marca 2020 roku otrzymaliśmy od Państwa maile (za pośrednictwem Biura Zarządu  i Rady Powiatu) z informacją o braku możliwości technicznych organizacji e-sesji,  o sprzeczności ze statutem takiego rozwiązania, mimo odmiennych opinii prawnych uznanych autorytetów z tej dziedziny (https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/radni-moga-pracowac-on-line-w-oczekiwaniu-na-regulacje
). Jej charakter nie polegałby na głosowaniu, jednak na samej dyskusji (bez procedowania uchwał).

 

Wobec wprowadzenia ograniczeń obywatelskich rozporządzeniem Ministra Zdrowia, mając na względzie troskę o zdrowie i życie mieszkańców żądamy opublikowania na stronie powiatgoldap.pl odpowiedzi na poniższe pytania, jakie kierujemy do zarządu powiatu, z którym komunikowała się Pani w sprawie niedoszłego posiedzenia sesji nadzwyczajnej.

 

 1. Czy oddział wewnętrzny szpitala od kwietnia będzie funkcjonował normalnie?
 2. Czy zarząd spółki GoldMedica oraz zarząd powiatu zabezpieczył odpowiednio oddział w wystarczającą kadrę oraz czy na oddziale znajdują się chociaż podstawowe i sprawne narzędzia diagnostyczne?
 3. Ilu lekarzy oddziału wewnętrznego złożyło wypowiedzenia? Ilu pozostanie w pracy i czy pozostający mają odpowiednią specjalizację do prawidłowego funkcjonowania oddziału?
 4. Co zrobił zarząd powiatu, by pozyskać brakującą kadrę?
 5. Dlaczego na stronie szpitala zakładka „Ogłoszenia - Praca” jest pusta? Czy szpital nie poszukuje pracowników?
 6. Jakich konkretnie narzędzi do diagnostyki i leczenia potrzebuje oddział wewnętrzny? Czy zarząd spółki zebrał takie informacje od zatrudnionego na oddziale personelu? Jeśli nie, dlaczego? Jeśli tak -prosimy o opublikowanie zbiorczej listy zapotrzebowania. Jednocześnie prosimy o wstępną wycenę.
 7. Czy zarząd Gold Medica sp. z o.o. w Gołdapi wnioskował do zarządu powiatu gołdapskiego o pomoc finansową lub niefinansową związaną z doposażeniem szpitala lub dofinansowaniem do zakupu niezbędnego wyposażenia?
 8. Czy zarząd szpitalnej spółki wnioskował do zarządu powiatu o dofinansowanie do wynagrodzeń osób zatrudnionych w szpitalu?
 9. Czy zarząd planuje połączenie Gold Medica sp. z o.o. z Samodzielnym Publicznym Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym?
 10. Czy jako mieszkańcy i reprezentanci naszych lokalnych społeczności możemy prosićo sukcesywne informacje za pośrednictwem strony http://www.bip.visacom.pl/psse_goldap/ lub www.powiatgoldap.pl odnośnie stanu epidemii w naszym powiecie w formacie jak poniżej?
  Liczba osób objętych nadzorem sanitarnym -
  Liczba osób objętych kwarantanną na podstawie decyzji PPIS w Gołdapi -
  Liczba osób objętych kwarantanną domową powracających zza granicy -
  Liczba osób hospitalizowanych -
  Liczba osób zakażonych -
  Obecnie brakuje informacji odnośnie osób, które powróciły zza granicy i odbywają kwarantannę domową.
 11. Ile wykonano testów na obecność koronawirusa w powiecie gołdapskim?
 12. Czy w obliczu epidemii gołdapski szpital ma zapewnioną wystarczającą liczbę środków ochrony osobistej (maseczki, fartuchy, rękawice, gogle lub przyłbice)? Na jaki okres czasu wystarczą?
 13. Czy instytucje powiatowe wyposażone są w niezbędne płyny dezynfekcyjne do rąk i do powierzchni? Na jaki okres czasu wystarczą?
 14. Miejsca dla ilu osób zabezpieczył powiat na wypadek wprowadzenia stanu wyjątkowego w kraju przy intensywnej liczbie zakażeń?
 15. Czy policja sprawdza osoby znajdujące się w kwarantannie domowej? W jakiej formie to robi? Ile jest takich osób?
 16. Jak zarząd powiatu zapatruje się na zmniejszenie wydatków na promocję na rzecz zabezpieczenia tych środków na dofinansowanie działalności szpitala lub przeciwdziałanie epidemii?
Stanowczo wnioskujemy o potraktowanie odpowiedzi na nasze pytania priorytetowo i w formie dostępnej społeczeństwu. Mieszkańcom należy się informacja, a szpitalowi normalne funkcjonowanie. Stoimy na stanowisku, że z powodu ograniczenia działania rady powiatu, diety od marca powinny być zawieszone, dopóki zawieszona jest rada powiatu.
 
Wioletta Tomaszewska-Walc
Małgorzata Kuliś
Wacław Grenda
Jarosław Dzienis
Józef Dominiuk
Leszek Retel
Piotr Wasilewski
 
25-03-2020

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading