GOŁDAP. 6 lutego w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Śladami historii. Jak przybyłem do Gołdapi?”. Gościem była Aleksandra Ratasiewicz - emerytowana polonistka. Urodzona w Wilnie, wychowana w Filipowie, zamieszkując w Gołdapi była nauczycielem w gołdapskim Liceum Ogólnokształcącym. Oprócz pracy zawodowej zajmowała się kołem recytatorsko-dramatycznym w szkole i w domu kultury, była konsultantem konkursów recytatorskich na różnych szczeblach, przewodnikiem turystycznym. Trzykrotnie brała udział w ogólnopolskich konkursach krasomówczych. Jest osobą aktywnie uczestniczącą w Gołdapskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i dyskusyjnym klubie książki działającym w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Bardzo aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych.

Na spotkaniu z panią Aleksandrą uczestnicy poznali historię życia przeplataną z historią miasta. Jej życie było ciężkie i smutne, okupione cierpieniami, jakie zadała II wojna światowa. Przy okazji można było dowiedzieć się jak powstawało i rozwijało miasto Gołdap. Wspominała zabawne epizody ze swojego życia. Na koniec spotkania podsumowała: w mieście tym, jak mówią słowa piosenki ,,My gołdapianie”, zarówno młodzi jak starsi „tu właśnie chcemy spokojnie żyć, pracować, kochać, marzyć i śnić”.

Historia opowiedziana przez panią Aleksandrę poruszyła i wzruszyła publiczność. Były pytania, były wspomnienia zebranych osób o jej postać, jaką ją zapamiętano, o jej wpływie na ich życie. Spotkanie zakończyło się owacjami i zaśpiewaniem „Sto lat”.

Kolejne spotkania zaplanowane są na pierwsze czwartki każdego miesiąca. Serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania historii ludzi i naszego miasta. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka