GOŁDAP. 6 lutego w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Śladami historii. Jak przybyłem do Gołdapi?”. Gościem była Aleksandra Ratasiewicz - emerytowana polonistka. Urodzona w Wilnie, wychowana w Filipowie, zamieszkując w Gołdapi była nauczycielem w gołdapskim Liceum Ogólnokształcącym. Oprócz pracy zawodowej zajmowała się kołem recytatorsko-dramatycznym w szkole i w domu kultury, była konsultantem konkursów recytatorskich na różnych szczeblach, przewodnikiem turystycznym. Trzykrotnie brała udział w ogólnopolskich konkursach krasomówczych. Jest osobą aktywnie uczestniczącą w Gołdapskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i dyskusyjnym klubie książki działającym w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Bardzo aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych.

Na spotkaniu z panią Aleksandrą uczestnicy poznali historię życia przeplataną z historią miasta. Jej życie było ciężkie i smutne, okupione cierpieniami, jakie zadała II wojna światowa. Przy okazji można było dowiedzieć się jak powstawało i rozwijało miasto Gołdap. Wspominała zabawne epizody ze swojego życia. Na koniec spotkania podsumowała: w mieście tym, jak mówią słowa piosenki ,,My gołdapianie”, zarówno młodzi jak starsi „tu właśnie chcemy spokojnie żyć, pracować, kochać, marzyć i śnić”.

Historia opowiedziana przez panią Aleksandrę poruszyła i wzruszyła publiczność. Były pytania, były wspomnienia zebranych osób o jej postać, jaką ją zapamiętano, o jej wpływie na ich życie. Spotkanie zakończyło się owacjami i zaśpiewaniem „Sto lat”.

Kolejne spotkania zaplanowane są na pierwsze czwartki każdego miesiąca. Serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania historii ludzi i naszego miasta. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading