GOŁDAP. Gołdapscy seniorzy licznie przybyli do swojej siedziby z koszyczkami pełnymi smakołyków własnej produkcji, aby uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pani prezes Helena Łukaszewicz przygotowała dla swoich podopiecznych całą oprawę tak, żeby wszyscy czuli się wyjątkowo i miło. Ufundowała również na tę okoliczność ogromny tort oraz każdej babci i dziadkowi po czekoladzie, aby osłodzić wspólnie spędzone chwile. Panie ze związku od siebie dla wszystkich ufundowały własne wypieki: pani Henia Buczyńska upiekła wykwintny sernik, a pani Irena Górska przepyszne faworki. Salę zwyczajowo elegancko udekorował Jan Piątkowski. Na pamiątkę tego radosnego spotkania robił zdjęcia (jak zawsze) suwalczanin Stefan Byro z małżonką Danutą, którzy są czynnymi i aktywnymi członkami tutejszego związku.

Ten miły wieczór upływał w atmosferze radosnej, wspólnej zabawy, były tańce, wywijańce, kółka kółeczka, oberki i poleczki itp. Babcie z klubu "Wrzos" zaśpiewały kilka piosenek, które były dedykowane babciom i dziadkom i które dalej były kontynuowano za stołami w przerwach tanecznych. Zdolne panie, które piszą do szuflady recytowały autorskie wiersze poświęcone specjalnie babciom i dziadziusiom. Nie zabrakło również zabawnych babciowych przedstawień, które umilały wieczór. W tak wspaniałej, integracyjnej atmosferze czas płynie jak rzeka, że aż szkoda było się rozstawać.

Teraz członkowie gołdapskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów czekają na następne wspólne spotkanie, które odbędzie się 15 lutego z okazji walentynek. (CBB)

 

 


Wyszukiwarka

Loading