GOŁDAP. 10 stycznia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Śladami historii. Jak przybyłem do Gołdapi?”. Gościem był Marian Waraksa. Urodził się on w 1941 roku we wsi Wersele (gm. Przerośl), zaś do Gołdapi przybył zaraz po wojnie, jesienią 1945 roku. Był wieloletnim radnym rady miejskiej w Gołdapi, od 1968 roku pełnił rolę prezesa Ochotniczych Hufców Pracy w Gołdapi, działał społecznie i jako wieloletni działacz na rzecz rolnictwa. Jednym z jego zainteresowań jest sport, który czynnie uprawiał (głównie narciarstwo).

Marian Waraksa przekazał bardzo wiele cennych i interesujących faktów z pierwszych lat życia w Gołdapi. Mówił m.in. o kościołach, gołdapskim browarze, OHP, pochodach pierwszomajowych, pobytach na Kubie i Syberii, a także o ciekawostkach ze swojego życia takich jak wygrana w 1979 roku Biegu Jaćwingów na 30km oraz sędziowanie skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w 1972 roku. Na spotkaniu padło również wiele pytań ze strony publiczności.

Kolejne spotkania zaplanowane są w pierwsze czwartki każdego miesiąca. Serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania historii ludzi i naszego miasta. Wydarzenie organizowane w ramach obchodów jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka