GOŁDAP. 10 stycznia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Śladami historii. Jak przybyłem do Gołdapi?”. Gościem był Marian Waraksa. Urodził się on w 1941 roku we wsi Wersele (gm. Przerośl), zaś do Gołdapi przybył zaraz po wojnie, jesienią 1945 roku. Był wieloletnim radnym rady miejskiej w Gołdapi, od 1968 roku pełnił rolę prezesa Ochotniczych Hufców Pracy w Gołdapi, działał społecznie i jako wieloletni działacz na rzecz rolnictwa. Jednym z jego zainteresowań jest sport, który czynnie uprawiał (głównie narciarstwo).

Marian Waraksa przekazał bardzo wiele cennych i interesujących faktów z pierwszych lat życia w Gołdapi. Mówił m.in. o kościołach, gołdapskim browarze, OHP, pochodach pierwszomajowych, pobytach na Kubie i Syberii, a także o ciekawostkach ze swojego życia takich jak wygrana w 1979 roku Biegu Jaćwingów na 30km oraz sędziowanie skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w 1972 roku. Na spotkaniu padło również wiele pytań ze strony publiczności.

Kolejne spotkania zaplanowane są w pierwsze czwartki każdego miesiąca. Serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania historii ludzi i naszego miasta. Wydarzenie organizowane w ramach obchodów jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi.

BP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading