GOŁDAP. Bardzo się cieszymy z faktu ,że pasje muzyczne, a zwłaszcza gitara, cieszą się w naszym mieście niegasnącym płomieniem. Postanowiliśmy więc wyjść temu naprzeciw i oto festiwal gitarowy „Erupcja” po 10 latach powraca.

Celem festiwalu „Erupcja” jest wzbogacenie umiejętności technicznych gry na gitarze oraz poszerzenie wiedzy z zakresu teorii muzyki. Jesteśmy ciekawi doświadczeń i nowinek ze świata gitary, którymi podzielą się gitarzyści wychowani w naszej gołdapskiej akademii gitary i którzy do dzisiaj zajmują się tym zawodowo. Będzie nam bardzo miło ich gościć i posłuchać na koncertach.

Uczestnicy festiwalu wezmą udział w warsztatach, podczas których będą poznawać tajniki muzyki jazzowej, rockowej, bluesowej i fingerstyle. Zdobędą nowe doświadczenia próbując swoich sił w różnych stylach muzyki współczesnej. Będą szlifować swój warsztat i prezentować innym swoje umiejętności.

Każdy z gitarzystów prowadzących warsztaty wystąpi ze swoim programem autorskim w jednej z gołdapskich restauracji, natomiast podsumowaniem całej imprezy będzie wspólny koncert w Domu Kultury w Gołdapi pod hasłem „Ogień i woda”.

Wszelkie informacje na temat festiwalu będą publikowane sukcesywnie na stronie Domu Kultury w Gołdapi (www.kultura.mazury.pl).Tam również będą do pobrania karty zgłoszeniowe.

Program koncertów autorskich w gołdapskich restauracjach:

  • 29 stycznia godz. 19:00 - restauracja Parkowa - Dawid Rakowski,
  • 30 stycznia godz. 19:00 - restauracja Matrioszka - Marcin Andrukajtys
  • 31 stycznia godz. 19:00 - restauracja Turystyczna - Quiet In the Land / Przemek Daniłowicz - gitara elektryczna, Łukasz Owczynnikow - kontrabas

1 lutego odbędzie się koncert w Domu Kultury w Gołdapi, na którym wystąpią między innymi Piotr Krępeć i Tomek Andrzejewski. Bilety w cenie 10 zł do kupienia w kasie kina Kultura i przez internet.

Zapraszamy gitarzystów do udziału w warsztatach, a wszystkich gołdapian i gości do delektowania się muzyką gitarową podczas koncertów. Przygotujcie się na dużą dawkę muzycznych emocji, do zobaczenia wkrótce.

Dom Kultury w Gołdapi

 

 Wyszukiwarka

Loading