GOŁDAP. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się uroczyste przekazanie Komendzie Powiatowej Policji nowego urządzenia - testera LASZ-4. W krótkiej uroczystości uczestniczyli komendant powiatowy policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz z policjantami gołdapskiej drogówki. Funkcjonariusze otrzymali z rąk starosty Marzanny Wardziejewskiej specjalistyczne urządzenie do pomiaru współczynnika przejrzystości szyb w samochodach. Będzie to bardzo pomocne narzędzie do walki z kierującymi, którzy naruszają obowiązujące przepisy. Ustawodawca jasno sprecyzował normy, jakie spełniać muszą przyciemnione szyby samochodowe. Odpowiednia widoczność jest gwarancją bezpieczeństwa, a każde przyciemnienie szyb powoduje pogorszenie pola widzenia i jednocześnie powstanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym. Przypominamy, że niezgodne z przepisami przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowych grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem karnym.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, szyby przednie i przednie boczne powinny mieć współczynnik przejrzystości światła nie mniejszy niż 70%.

Przyrząd został zakupiony w ramach realizacji projektu „On, ty i ja - razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego - II edycja”, dofinansowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

KPP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading