GOŁDAP. W niedzielę podczas XI Jarmarku Bożonarodzeniowego mogliśmy poczuć magię nadchodzących świąt. Nawet deszcz nie powstrzymał mieszkańców powiatu od wspólnego radowania się z nadchodzących dni. Zgodnie z tradycją rozpoczęło się od wspólnie odśpiewanej kolędy. Oficjalnego otwarcia zimowego festynu dokonali organizatorzy wydarzenia: starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska i prezes GFL Zbigniew Mieruński.

Na pl. Zwycięstwa panowała w tym roku magiczna atmosfera, w powietrzu unosiły się świąteczne zapachy. Podczas jarmarku zaprezentowali się artyści, rękodzielnicy, rzemieślnicy i wytwórcy produktów lokalnych. Mimo niesprzyjającej pogody wszystkie stoiska cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Stoły uginały się od ozdób choinkowych, bombek, stroików, a także różnorodnych smakołyków: miodów, ciast, wędlin, serów i pieczywa. U nadleśniczych z Gołdapi i Czerwonego Dworu można było nabyć świąteczne drzewka. Po zakupach można było posilić się ciepłym bigosem, kiełbaską i herbatą. Na najmłodszych czekały piernikowe warsztaty i mikołaj. Magiczne chwile można było uwiecznić w specjalnie przygotowanej fotobudce. W tle rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu zaproszonych artystów.

Podczas XI Jarmarku Bożonarodzeniowego wyłoniono również laureatów dwóch świątecznych konkursów. Najpiękniej przebranym dzieckiem była Amelia Sidor, zaś dorosłym Magdalena Sidor. Najładniejsze stoisko należało do sołectwa Galwiecie.

Przeprowadzono również zbiórkę publiczną na leczenie i rehabilitację Edwarda Murawela. Do puszek kwestujących trafiło 4,4 tysiąca złotych. Organizatorem zbiórki był Komitet Społeczny Pomagamy Edwardowi.

Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny kierują ogromne podziękowania za wsparcie przy organizacji jarmarku wszystkim zaprzyjaźnionym instytucjom: Nadleśnictwu Gołdap, Nadleśnictwu Czerwony Dwór, burmistrzowi Gołdapi, dyrektorowi oraz pracownikom Domu Kultury w Gołdapi, dyrektorowi i pracownikom OSiR, Stanisławowi Miernikowi, Krzysztofowi Jurewiczowi, jednostkom powiatowym, artystom występującym na scenie, stowarzyszeniom, sołectwom i wystawcom oraz wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tegorocznego XI Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dziękujemy za wsparcie medialne: goldap.info,goldap.org.pl i Radiu5.

Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading