GOŁDAP. W Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyło się dziś uroczyste przekazanie policyjnego radiowozu. W uroczystości zorganizowanej na placu przed budynkiem gołdapskiej komendy uczestniczyli min. komendant wojewódzki policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, starosta Marzanna Wardziejewska, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto oraz wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś. Tradycyjnie w wydarzeniu uczestniczył kapelan gołdapskich policjantów ks. Tomasz Lalak, który odmówił modlitwę i pobłogosławił nowy radiowóz.
Zakup samochodu dla gołdapskiej komendy był możliwy dzięki dofinansowaniu kwotą 40 tys. złotych przez gminę Gołdap, powiat gołdapski oraz gminę Banie Mazurskie. Pozostała część środków finansowych pochodziła z budżetu policji.
Nowy nieoznakowany suv z silnikiem benzynowy, napędem na cztery koła oraz automatyczną skrzynią biegów będzie służył policjantom pionu kryminalnego. Wzbogacenie taboru o kolejny nowoczesny radiowóz z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu służby, a także mobilności funkcjonariuszy w terenie. Ponadto pozwoli na sprawniejszą i szybszą reakcję na zaistniałe zdarzenia kryminalne na terenie powiatu gołdapskiego. W trakcie spotkania komendant powiatowy policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz ze starostą wręczyli komendantowi wojewódzkiemu namiot profilaktyczny, którego zakup był możliwy dzięki wspólnej realizacji II edycji projektu „On, ty i ja - razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.
KPP w Gołdapi







1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, upamiętnienie tego ważnego dnia w historii Polski zaplanowano też w Gołdapi.
Książki potrafią przenieść nas do niezwykłych światów, ale wakacje w Bibliotece Publicznej w Gołdapi pokazały, że równie fascynujące są wspólne rozmowy, eksperymenty, zabawa i poznawanie świata wszystkimi zmysłami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 20 do 31 lipca 2026r.
Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.