GOŁDAP. Gołdapscy seniorzy licznie przybyli do swojej siedziby z własnymi koszyczkami pełnymi smacznych przekąsek i wypieków, aby znów zintegrować się na wspólnej zabawie z okazji andrzejek. Jak zawsze zabawa była przednia, ponieważ pani prezes Helena Łukaszewicz zadbała o całą oprawę tak, aby każdy czuł się jak najlepiej. Widać to na załączonych zdjęciach, które wykonał tutejszy związkowiec Stefan Byro, który wraz z małżonką Danutą przyjeżdżają z Suwałk na każde spotkanie.
Była to najlepsza rehabilitacja, jaką jest przecież taniec, ponieważ cały organizm zaangażowany jest w pozytywne ćwiczenia i pozytywne endorfiny dla mózgu. Samo zdrowie.
Młodzi na andrzejkach wróżą sobie na różne sposoby np. lejąc wosk przez klucz itd. Seniorzy znaleźli inny sposób, aby było dużo radosnych przerywników w tańcach. I tak chętni wykonywali solo piosenki, a w większości mężczyźni, jak to w ich zwyczaju bywa, opowiadali zabawne kawały, za co szefowa wręczała drobne upominki (fanty). Za stołami przy kawie i pysznych wypiekach, które ufundowała pani Helena, płynęły różne melodie znanych piosenek biesiadnych i ludowych, które podchwytywała cała sala.
Wesoła, radosna integracja zakończyła się tak, że już wszyscy z tęsknotą czekają na następne spotkanie, wigilijne, które odbędzie się dla wszystkich związkowców w siedzibie związku przy tak zwanym szwedzkim stole 20 grudnia 2019r. o godzinie 13. Miło widziane będą potrawy wigilijne przyniesione i wykonane własnoręcznie. Po wigilii ponownie związkowcy spotkają się w sylwestra, aby razem pożegnać stary rok i powitać nowy 2020.
Prezes Helena Łukaszewicz zaprasza wszystkich emerytów i rencistów, aby nie siedzieli w czterech ścianach rozmyślając co było... co będzie... lecz zdecydowali się uczestniczyć w różnych miłych spotkaniach w tutejszym związku, gdzie integracja jest niezastąpiona, zawsze miła i udana. Siedziba Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów mieści się w budynku Biblioteki Publicznej przy ul. Partyzantów 31 (pierwsze piętro). Zaprasza w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 9 do 12. (CBB)









































Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.