GOŁDAP. 14 listopada przypadał Dzień Seniora. I właśnie to święto było pretekstem do kolejnego spotkania integracyjnego członków gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Ponad 50 osób spotkało się wieczorem 14 listopada w „Matrioszce”, by ponownie wspólnie biesiadować, pobawić się i porozmawiać.

Tradycyjnie już na imprezę organizowaną przez związek seniorów przybyli przedstawiciele władz. Był wiceprzewodniczący rady miejskiej Józef Wawrzyn, który tym razem reprezentował również burmistrza Gołdapi, była reprezentująca starostę Magdalena Mackiewicz - specjalistka ds. zdrowia i pomocy społecznej w Starostwie Powiatowym w Gołdapi. Był też dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. To w zarządzanym przez niego budynku swoja siedzibę mają seniorzy.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych przez przewodniczącą koła Helenę Łukaszewicz i przemówieniach zaproszonych gości, był krotki występ zespół „Wrzos”. Później uczestnicy posili się, po czym żeby spalić kalorie i rozprostować kości ruszyli na parkiet. Zabawa jak zawsze była przednia.

Gołdapskie koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów to jedna z dwóch bardzo aktywnych seniorskich organizacji pozarządowych w gminie Gołdap (drugą jest Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku). Liczy obecnie około 150 członków. Organizacja jest cały czas otwarta na nowych członków. Chętni powinni zgłosić się do siedziby koła w poniedziałek lub czwartek w godzinach 9-12 (Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowe, ul. Partyzantów 31, Gołdap).

 

 


Wyszukiwarka

Loading