GOŁDAP. Nie żyje bryg. w stanie spoczynku Krzysztof Giedrojć, były wieloletni komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Zmarł 23 listopada. Miał 56 lat.

Bryg. Krzysztof Giedrojć służbę w straży pożarnej rozpoczął 1 września 1983 roku jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Opuszczając mury szkoły w 1985 roku z dniem 1 sierpnia tego samego roku został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Gołdapi na stanowisko dowódcy plutonu. W roku 1987 awansowany na stanowisko instruktora, a w 1992 na stanowisko zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Gołdapi. W 1997 roku po ukończeniu studiów inżynierskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie został powołany na stanowisko zastępcy komendanta rejonowego PSP w Olecku. Następnie w 1998 roku objął stanowisko komendanta powiatowego PSP w Olecku. W kolejnych latach podnosił swoje kwalifikacje kończąc studia magisterskie oraz podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W roku 2002, gdy powstał został powiat gołdapski, to właśnie Krzysztofowi Giedrojciowi powierzono misję utworzenia struktur do dziś istniejącej Komendy Powiatowej PSP w Gołdapi, powołując go 18 lutego 2002 roku na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Gołdapi. Przez ponad 15 lat kierowania gołdapską komendą, przyczynił się do sukcesywnego podnoszenia prestiżu formacji na terenie powiatu gołdapskiego. Jednym z największych osiągnięć Krzysztofa Giedrojcia było doprowadzenie do wybudowania nowej, wielofunkcyjnej strażnicy. Dzięki jego zaangażowaniu powstała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Gołdap”, która przez ostatnie lata stała się rozpoznawalna na terenie całego kraju. Krzysztof Giedrojć wyróżniony był wiele razy medalami i odznaczeniami resortowymi w tym: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotą Odznaką ”Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz dyplomem komendanta głównego za szczególne osiągnięcia w służbie. 30 listopada 2017 roku przeszedł na emeryturę.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie we wtorek, 26 listopada o godzinie 12.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Gołdapi przy ul. Zadumy, po czym nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading