GOŁDAP. Z okazji obchodów Dnia Seniora, wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odwiedzili uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi. Spotkanie miało na celu aktywizację osób starszych oraz popularyzację wiedzy z zakresu bezpieczeństwa seniorów.

Mł. asp. Anna Barszczewska omówiła zagadnienia dotyczące oszustw popełnianych na szkodę seniorów oraz metody, jakimi najczęściej posługują się przestępcy. Policjantka przestrzegała zgromadzonych, że pomimo wielu akcji informacyjnych oszuści nadal wymyślają coraz to nowsze metody działania.

Bardzo ważnym zagadnieniem poruszonym przez policjantów ruchu drogowego sierż. szt. Jarosława Kowala i sierż. szt. Adama Kowalewskiego było bezpieczeństwo w ruchu drogowym pieszych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie są najczęstsze przyczyny wypadków drogowych i jak bezpiecznie korzystać z dróg, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dowiedzieli się dlaczego warto i należy nosić odblaski.

Policjanci rozdali uczestnikom spotkania elementy odblaskowe i ulotki z zasadami udzielania pierwszej pomocy, przygotowane dla seniorów w ramach II edycji projektu „On, Ty i ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” realizowanego ze środków rządowego programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

KPP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka