POWIAT GOŁDAPSKI. Podobnie jak w roku ubiegłym, przez 19 pierwszych dni listopada na całym świecie przeprowadzana jest kampania pn. „19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”, której głównym organizatorem jest Women’s World Summit Foundation. Jest to genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.

Podobnie jak w roku ubiegłym, przez 19 pierwszych dni listopada na całym świecie przeprowadzana jest kampania pn. „19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”, której głównym organizatorem jest Women’s World Summit Foundation. Jest to genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet. W Polsce działania tej kampanii koordynuje Fundacja po DRUGIE zachęcając placówki i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do włączania się w organizację i prowadzenie działań. Celem działania jest budowanie właściwych postaw wobec przemocy, tworzenie międzynarodowej sieci współpracy i wymiana dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i interwencji. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka z napisem „YES to prevention of child abuse!” (TAK dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy, a więc prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę i uczyć o godności człowieka.

W placówkach oświatowych w gminie Gołdap w ramach akcji odbędą się spotkania i warsztaty poświęcone problematyce przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży, w których czynnie wezmą udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

13 listopada takie spotkania odbyły się w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi i Szkole Podstawowej w Grabowie.

KPP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka