POWIAT GOŁDAPSKI. W ostatnim czasie funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi asp. Marta Anuszkiewicz i sierż. szt.. Anna Barszczewska wspólnie ze starostą Marzanną Wardziejewską, sekretarz powiatu Anną Makowską i pracownicą starostwa Anetą Frydrych odwiedzili przedszkola na terenie powiatu gołdapskiego. Przekazali kolejnym dzieciom i opiekunom odblaskowe węże spacerowe. Było to możliwe dzięki realizacji II edycji projektu „On, ty i ja - razem na szlaku powiatu gołdapskiego”, dzięki któremu zakupiono tak niecodzienne prezenty dla naszych najmłodszych użytkowników dróg.

Odblaskowe pluszaki są lekkie i wykonane z nieprzemakalnej tkaniny, tak więc teraz nawet deszczowe dni nadają się do spacerów. Węże zawierają przymocowane opaski ułatwiające nie tylko ustawienie się dzieci w parach, ale również pomagają zachować dyscyplinę i bezpieczeństwo podczas wędrówek, a właściwości odblaskowe materiału powodują, że maluchy będą bardziej widoczne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to szybciej zapada zmierzch.

Policjanci wiedząc jak ważna jest edukacja od najmłodszych lat, w czasie spotkań opowiadały dzieciom, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jak ważne są elementy odblaskowe używane przez pieszych.

KPP w Gołdapi


ON, TY I JA - RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO - II EDYCJA
Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań
„Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020


 

 

 


Wyszukiwarka

Loading