GOŁDAP. Profilaktyka i edukacja to jedno z podstawowych zadań, które wykonują gołdapscy policjanci, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży. Funkcjonariusze chętnie uczestniczą w pogadankach i również organizują spotkania edukacyjne, na które zapraszają placówki oświatowe.

Tak było w ostatnim tygodniu października br. Gołdapskich policjantów odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w ramach działań „Otwarte jednostki policji - do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie”.

Podczas wizyty najmłodsi mogli przekonać się, jak wygląda codzienna praca policjantów różnych wydziałów, obejrzeć stanowisko dowodzenia oficera dyżurnego oraz areszt czyli miejsce, w którym przebywają zatrzymani.

Podczas pogadanek sierż. szt. Anna Barszczewska, asp. Marta Anuszkiewicz oraz sierż. szt. Damian Piotrowski przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyjaśnili, jak ważne są przejścia dla pieszych, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak prawidłowo, poruszać się po drodze poza terenem zabudowanym. Opowiadali również o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i zapiętych pasów.

Mali goście bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniach. Wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, a także znajomością znaków drogowych i kolorów, które występują w sygnalizacji świetlnej. Pierwszoklasiści doskonale wiedzieli, na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych.

Dodatkową atrakcją była możliwość nauki przez zabawę z tablicą interaktywną, która pozwoliła maluchom zrozumieć omawiane zagrożenia.

Na koniec policjanci przypomnieli zebranym o tym, jak ważne są odblaski, które poprawiają ich widoczność na drodze. Wszystkie maluchy otrzymały odblaskowe buźki.

Tablica interaktywna i elementy odblaskowe zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” oraz projektu pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze”.

KPP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka