GOŁDAP. 30 października w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, w Bibliotece Publicznej w Gołdapi czytaliśmy książkę Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Bibliotekę odwiedziły dzieci z klas 1a i 1c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.

Dzieci chętnie wysłuchały bajki czytanej przez komendanta powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi bryg. mgr inż. Wojciecha Szczepanika. Bohater opowiadania siedmioletni Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały. Przypadek sprawia, że Wojtek wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną. W nagrodę chłopiec przyjęty został do miejscowej straży i dostał złoty hełm strażacki. Spełniło się wielkie marzenie Wojtka.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych, ratowaniu zwierząt i przed atakami szerszeni.

Jak zwykle zwieńczeniem spotkania było wręczenie misia z logo akcji oraz wspólne zdjęcie uczestników z gościem.

BP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading