GOŁDAP. Już po raz trzeci Biblioteka Publiczna w Gołdapi włączyła się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”, która odbyła się 5 października pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Rozpoczęliśmy od wysłuchania czytanej przez naszych gości honorowych: panią Lidię Liszewską oraz Alicję Borową, książki Agnieszki Glapiak pt. „Przyjaciele z Gołdapi, czyli jak jeleń, żuraw i nietoperz po Mazurach Garbatych wędrowali i księgi mądrości szukali”. Następnie dzieci przy niewielkiej pomocy dorosłych wykonały ilustracje i hasła kojarzące się im z literkami, które stworzyły hasło do wielkiego plakatu. Po części plastycznej przyszła pora na zabawę „Zgaduj zgadula”, w której najmłodsi uczestnicy zgadywali tytuły bajek po okazanym bohaterze. Dużo przyjemności mieliśmy podczas wspólnego robienia gofrów. Dzieci z ogromną chęcią i zapałem przystąpili do przygotowania ciasta, dokładnie odmierzając wszystkie składniki. Najprzyjemniejszym punktem była oczywiście degustacja pysznych gofrów. Kolejnym etapem spotkania była projekcja filmu familijnego pt. „Ptyś i Bill”, który przyciągnął uwagę wszystkich przybyłych dzieci. Jak na prawdziwe kino przystało, nie mogło zabraknąć popcornu! Podczas gdy najmłodsi oglądali film, w drugiej sali przy gofrach i herbacie dorośli próbowali swoich sił w poezji, tworząc na nowo wiersze znanych poetów. Po tej, jak się okazało, wesołej twórczości, z dobrymi humorami rozegraliśmy „Flirt z Markiem Hłaską”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obejrzeli zdjęcia z całego wieczoru.

Dziękujemy przybyłym osobom za miłe spędzenie tych kilku godzin w naszej bibliotece. Zapraszamy na kolejne edycje akcji.

BP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading