GOŁDAP. Dobiega końca adaptacja pomieszczeń na czwartej kondygnacji budynku głównego gołdapskiego szpitala, gdzie docelowo zostanie przeniesiony oddział pediatryczny. Dokonano kompleksowego remontu, począwszy od podstawowych robót budowlanych, licowania ścian, wylania posadzek, robót malarskich poprzez wykonanie stropów przeciwpożarowych na stolarce kończąc. Do tego należy dodać wykonanie instalacji elektrycznej i wymianę okien w ramach termomodernizacji budynku.

Całkowity koszt adaptacji tj. ponad 650 tys. złotych ponosi powiat gołdapski, który od lat dokłada wszelkich starań, aby szpital zaspokajał potrzeby mieszkańców świadcząc zdrowotne usługi na coraz wyższym poziomie. Oddział dziecięcy jest szczególnie bliski sercom wszystkich rodziców z naszego powiatu. Pielęgniarki i lekarze z oddziału pediatrycznego cieszą się dużym zaufaniem pacjentów i rodziców.

Dodatkowo dzięki pozyskaniu przez powiat środków zewnętrznych możliwa była termomodernizacja budynków szpitalnych. Realizacja projektu pn. „Termomodernizacja budynków ochrony zdrowia i oświaty powiatu gołdapskiego” pozwoli pacjentom, lekarzom i personelowi szpitala oraz odwiedzającym odczuć znaczne podwyższenie standardów funkcjonalnych i estetycznych. Całkowity koszt projektu to ponad 9,5 mln złotych, z czego ponad 2 mln złotych to wkład własny powiatu. Małymi krokami zmierzamy do tego, by szpital spełniał jak najwyższe standardy jakości usług i warunków pobytu.

Galeria przedstawia przebieg i efekt prac na czwartej kondygnacji budynku głównego gołdapskiego szpitala, gdzie docelowo będzie znajdował się oddział pediatryczny.

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading